Marie (55): Snacha mě nesnáší. Nepřeje si, abych vídala vnučku, syn mi ji půjčuje tajně

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zoufalost
zoufalost

Když mi můj syn oznámil, že svoji přítelkyni požádal o ruku a bude se ženit, byla jsem šťastná. Přála jsem mu lásku, kterou očividně našel po boku mladé a nadějné doktorky. Jeho přítelkyně Monika totiž toho času studovala medicínu. Kdekdo by řekl, že to byla ideální partie. I mně se Monika zpočátku velmi líbila, to jsem však ještě netušila, jak se její chování po svatbě změní.

Z milé dívky se stala nesnášenlivou snachou

Monika na mě působila velmi sympaticky, byla to upřímná a zároveň skromná dívka, která moc dobře věděla, co od svého života chce. Bylo na ní vidět, že jakmile si něco vezme do hlavy, dosáhne toho za každou cenu. Sama jsem se o tom přesvědčila na vlastní kůži pár měsíců po svatbě, kdy se její původně milé a přátelské chování otočilo o 360 stupňů.

Najednou jsem svoji snahu nepoznávala. Pokaždé, když jsme se setkaly, chovala se velmi odtažitě. Nenacházela pro mě jediného dobrého slova, čehož jsem si samozřejmě všímala. Snažila jsem se s tímto pocitem svěřit svému synovi, který ale usoudil, že to vnímám přehnaně.

Moje snacha mě začala nesnášet

Zdroj: 123RF.COM

Už si přesně nevzpomenu, kdy to přesně začalo, ale moje snacha mě začala nesnášet. Možná to bylo způsobeno tím, že jsem se svým synem měla velmi dobrý vztah, ačkoli už byl dávno dospělý. Dobře jsem ho vychovala a odmalička jsem ho vedla k tomu, že rodičům je potřeba pomáhat. Proto pro něho bylo samozřejmostí, že mi pomohl, když jsem potřebovala. Snacha to ale očividně viděla jinak.

Vídali jsme se jen velmi málo

Monika měla na mého syna očividně velký vliv, protože ho postupem času donutila, aby styk se mnou omezil jen na nutné minimum. Vídali jsme se proto jen velmi málo, což mě jako milující matku tížilo na srdci. Situace se ještě zhoršila v okamžiku, kdy Monika synovi porodila dceru.

Místo toho, abych si užívala svoji první vnučku, musela jsem se doprošovat, abych ji vůbec mohla vidět. S tím ale Monika měla problém, proto krátce po jejím narození rozhodla, že si nepřeje, abych malou Elišku vídala. Připravila mě o mého syna, kterého jsem viděla jen párkrát do měsíce, a zakázala mi i styk s mojí jedinou vnučkou.

Syn mi vnučku půjčuje tajně

Elišce jsou čtyři roky a během jejího života jsem se s ní mohla oficiálně vidět jen párkrát. Naše setkání určuje Monika. Když se jí to nehodí, zkrátka svoji vnučku vidět nesmím. Naštěstí můj syn dostal rozum, o kterém jsem si myslela, že ho po boku Moniky ztratil. Vnučku mi začal půjčovat tajně, aby o tom jeho žena nevěděla.

Je to naše malé tajemství, za které jsem ale nesmírně vděčná. Na jednu stranu mě tíží vědomí, že kvůli mně lže své ženě, na stranu druhou jsem ale šťastná, že díky němu mohu vídat svoji jedinou vnučku.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články