Marie (43): Babička zemřela, tahanice o dědictví rozvrátily celou rodinu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
tahanice o dedictvi
tahanice o dedictvi

Babička nám po své smrti zanechala nejen hluboký šrám na duši, ale i celkem slušné dědictví. Nikdy by mě nenapadlo, že se kvůli penězům a majetku v rodině obrátíme proti sobě. Teď si nemůžeme navzájem přijít na jméno.

Je to půl roku, co babička už není mezi námi. Odešla nečekaně, o to více nás její smrt zasáhla. Místo toho, abychom se jako rodina stmelili a navzájem si pomohli tuhle situaci překonat, mezi námi panují jen hádky a především – tahanice o dědictví.

Nemohli se smířit s tím, že jsem dostala víc

Zdroj: 123RF.COM

K babičce jsem jakožto nejstarší vnouče měla vždycky tak nějak blíž. Nikdy to nikomu nevadilo a oba sourozenci mi nikdy nedali najevo, že by na mě snad nějak žárlili. Skutečnost, že mi babička odkázala chalupu na Šumavě a mezi mého bratra a sestru posléze ve své závěti rozdělila jen drobnosti – šperky, nějaké cenné papíry a další maličkosti, mě velice překvapila. A nejen mě! Oba dva sourozenci se na mě před notářem sesypali a začali mě slovně napadat, že jsem k tomu babičku donutila!

Jde jim jen o peníze

Mě osobně smrt babičky nesmírně zasáhla. Jen vzpomínka na ni ve mně vyvolává smutek a pláč. A moji sourozenci? Těm jde jen o peníze! Od přečtení závěti mě neustále osočují, nadávají mi a chtějí, abych chalupu prodala a o peníze se s nimi rozdělila. Prý mají na peníze stejný nárok jako já a byla bych vážně sobecká, kdybych si je nechala. Jenže já chalupu prodat nechci a neprodám!

Opovaž se jít tam sama!

V závěti ještě stálo, že si máme rozdělit věci, které jsou v babiččině bytu, ve kterém poslední roky žila. Myslela jsem si, že si odtamtud odnesu jen pár vzpomínek, ale moji sourozenci na to měli opačný názor. Zakázali mi do babiččina bytu chodit bez jejich souhlasu a jejich doprovodu! Nejdřív se jich musím zeptat, a když oni svolí, můžu si něco odnést. Sestra mi dokonce zakázala vzít si album fotografií, o které jsem tolik stála. Jejich chování je odporné.

Nemůžeme si přijít na jméno

Se sourozenci si teď nemůžeme přijít na jméno. Oni na mě neustále naléhají, abych jim dala peníze za chalupu – a pokud ji prodat nechci, mám jim podíl vyplatit ze svého. I kdyby na to měli právo, kde bych na jejich vyplacení měla?! Naše rodiny se přestaly stýkat, nevídám ani svoje neteře a synovce, ke kterým jsem měla blízko. Můj manžel o nich nechce ani slyšet. Neustálé napadání, nadávky, osočování a vyhrožování dospěly k tomu, že jsme se vzájemně odcizili. A já upřímně pochybuji o tom, že se naše sourozenecké vztahy někdy vrátí do starých kolejí.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články