Marek (42): Dlouho jsem netušil, co vlastně v životě chci. V pracovním, ani osobním

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Muz okno premysli
Muz okno premysli

Marek si prošel několika životními fázemi. Vystřídal různá zaměstnání a několik žen, postupem času si uvědomoval své chyby a teprve život ho naučil, že ne všechno, co měl za skutečnost jako mladý muž, skutečností opravdu je. Svým příběhem nám zjednodušeně popisuje svůj život, který pro něho přichystal nejednu nástrahu.

Marek si život představoval možná až moc snadno. Odešel brzy ze školy po vzoru svých kamarádů. „Měl jsem pocit, že práce a vydělávání jsou důležitější, než pořád jenom sedět ve školní lavici,“ přiznává. Jeho příběh začal celkem slibně. Užíval si života, dokud ale nenastal zlom.

Provozovali jsme malou hospůdku a jezdili po výletech

Marek nastoupil do práce u svého kamaráda, který vlastnil malý podnik. Společně příliš neřešili peníze. Užívali si života, jezdili do zahraničí, pořádali party pro kamarády. „Hospůdka byla sezónní, takže jsme měli hodně volna. Někdy jsme si vyjeli jen tak po republice, jindy třeba do tepla do Chorvatska. Užívali jsme si života,“ vzpomíná čtenář.

Zdroj: 123RF.COM

Marek ale brzy zjistil, že jeho život mu nedovoluje navázat trvalejší vztah. Pracovat v hospůdce a protloukat se životem ho brzy omrzelo. Proto si našel stálé zaměstnání a začal dojíždět za dívkou, se kterou se seznámil. S tou se později také sestěhoval.

Začal jsem objevovat tajemství života ve vztahu

Ani život s mladší dívkou ale nebyl pro Marka to pravé ořechové. „Neustále jsem doma uklízel jenom já, v garsonce nám začalo být těsno, brzy to vedlo k rozchodu,“ vypráví. Po rozchodu si brzy našel přítelkyni. „Začátky byly opravdu složité a museli jsme toho vztahu hodně obětovat. Když se nám ale narodila dcerka a přítelkyně se rozhodla začít místo docházení do práce podnikat, problémy se urovnaly.“

Jenomže počáteční nadšení vystřídalo celkové vytížení. Marek si nejprve myslel, že další dítě vztah zachrání. Přestože se mu s přítelkyní narodila dcera, nakonec přiznal, že má už nějaký ten čas jiný vztah a odešel za jinou. S tou bydlel jen krátký čas, než si uvědomil, že mu děti chybí. „Pořád opakovaly, abych se vrátil domů, tak jsem se své ženě omluvil a poprosil ji o odpuštění,“ svěřuje se. Žena mu sice odpustila a přijala ho zpátky, přesto je ale podle Markových slov ve vztahu co zlepšovat.

Fotografie jsou pouze ilustrační.
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články