Marcela (47): Manželova maminka hygienu příliš neřeší, na návštěvách trpíme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena smrad
zena smrad

Ráda bych řekla, že jsem měla štěstí na tchyni. Je to moc fajn ženská, o které rozhodně nemohu říci, že by mi dělala ze života peklo, jak to u těch tchyní občas bývá. Povahově je sice moc fajn, rozumíme si a skvěle spolu vycházíme. Přesto je tu ale něco, s čím mám problém. A nejen já.


S manželem jsme svoji už deset let. Od začátku mi byla jeho maminka sympatická a ráda jsem ji navštěvovala. V posledních několika měsících se ale návštěvám snažím vyhnout, a když je to v mých silách, odkládám rodinná setkání na co možná nejdéle. Mám k tomu dobrý důvod: manželova maminka přestala dbát na svou hygienu a být v její blízkosti nám tak přestává být příjemné.

Maminko, proč babička smrdí?

Zdroj: 123RF.COM

Poprvé jsem si toho všimla před tři čtvrtě rokem, když jsme k tchyni jeli na oběd. Nabídla jsem se, že pomůžu v kuchyni a Stáňa neprotestovala. Už tehdy jsem ucítila nepříjemný zápach připomínající směs potu a lidského pižma. Nejsem ten typ člověka, co by zrovna na tohle někoho upozorňoval, proto jsem to přešla a nic neřešila. Jenže cestou domů mě v autě zaskočila naše sedmiletá dcerka otázkou: „Maminko, proč babička smrdí?“ a já nevěděla, co té malé, zvídavé opičce zrovna na tohle odpovědět.

Bylo to čím dál horší

Další návštěvu se nic nezměnilo, ba naopak – bylo to ještě horší. Už při příchodu do bytu nás s manželem udeřil do nosu nevábný odér. Stáňa nás přivítala s mastnou hlavou a v tričku, které pračku nevidělo hodně dlouho. Když nám vtiskla na tváře polibek na přivítanou, ostatně tak, jako vždycky, byla nám její blízkost velmi nepříjemná. S manželem jsme se na sebe vyděšeně a zároveň znechuceně podívali a v duchu museli přiznat to, co bylo víc než jasné: Stáňa prostě smrděla. Ani tehdy jsme ale na sobě nedali nic znát, manželovi i mě bylo proti srsti na tohle Stáňu upozorňovat.

Asi jí to nedochází

Ani v posledních týdnech se nic nezměnilo. Stáňa zkrátka přestala dbát na svou hygienu, a jak se zdá, asi jí nedochází, že je zkrátka nepříjemně cítit. Nejen potem, ale takovým divným zápachem, který vás udeří do nosu, když například potkáte člověka bez domova. I její byt začal zapáchat tak, jako ona. Na návštěvách proto celá rodina tiše trpíme a omezujeme setkání na minimum. Dětem jsme museli nakázat, aby babičce nic neříkaly, ale i na nich je znát, že je jim její blízkost nepříjemná. Vysvětlete si malým dětem, že babičce nesmí nic říct. Snažili jsme se tchyni něco naznačit, ale přešla to bez povšimnutí a my si s ní nevíme rady. Jestli to takhle půjde dál, brzy se přestaneme vídat úplně.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články