Marcela (26): Sobecká kamarádka se ke mně v nouzi otočila zády

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena otocit zady
zena otocit zady

Poznala jsem rádoby kamarádku na kurzu pro zlepšení úrovně cizího jazyka. Do zahraničí se mnou jela skupina lidí a já se seznámila s Janou. Ukázala se nakonec jako sobecká osoba, která mě využívala do poslední chvíle. Všichni se jí museli podřizovat!

Jazykový kurz

Zdroj: 123RF.COM

Poprvé jsem Janu zahlédla na kurzu pro pokročilou angličtinu. Nejlepších pět z nás se později mohlo ucházet o místo stáže v zahraničí. Kurz byl opravdu náročný a trval deset týdnů. Kromě mě, tam Marcela byla jediná holka, takže jsem automaticky chtěla sedět s ní. Ta se bavila jen s kluky a mě ignorovala. Byla to obyčejná tlustší holka s tmavými dlouhými vlasy, ale neuvěřitelně velkým sebevědomým. Skoro se nelíčila, ale i tak neustále flirtovala. Neměla jsem ji moc ráda, ale nakonec byla i ona vybrána, a tak jsme se musely spřátelit.

První dojem nebyl nejlepší

Zdroj: 123RF.COM

První týden v zahraničí byl plný změn a nových zážitků. Naše skupina byla ubytovaná v pěkném motelu a já sdílela pokoj s ní. Vůbec jsme si nerozuměly a pomlouvala mě za zády. Nedokázala jsem si představit, že to takto bude fungovat šest měsíců. Sebrala jsem odvahu a promluvila si s ní. Uznala, že se ke mně nechovala férově a začaly jsme se sbližovat. Můžu říci, že od toho dne jsme se poznávaly čím dál víc. Vyprávěla mi o své minulosti, vysoké škole a vztazích. Já se jí svěřovala se svým životem a najednou jsem nechápala, proč mi na první pohled tak vadila.

Sobecké chování

Po pár týdnech jsme byly nerozlučná dvojka a všechno jsme řešily jen spolu. Jana si o sobě myslela, že je modelka a taky o sobě tak mluvila. Byla to obyčejná holka s nadváhou, ale měla jsem ji ráda. Její chování bylo často podivné a velmi sobecké. Každá jsme vstávaly v jiný čas. Abych jí nerušila, tak jsem se vždy chystala v kuchyni. Ona místo toho se vším třískala a bylo jí jedno, že chci spát. Bydlely jsme spolu šest měsíců a ani jednou jsme spolu nezašly na kafe nebo do baru. Vždycky měla nějakou výmluvu. Buď si právě dělala nehty nebo se učila, jindy vařila nebo si skypovala s rodinou. Dělala jen to, co chtěla ona a každý se jí musel podřizovat. Neštvalo to jen mě, ale i všechny okolo. Z fajn holky se stala pěkná megera.

Já jsem bohužel musela odjet dříve, protože můj otec vážně onemocněl. Jakmile letadlo přistálo, Jana se změnila v příšernou kamarádku a neodepisovala mi dokonce dva měsíce! Tvrdila, že nemá čas a nepopřála mi ani k narozeninám. Volala jsem ji ohledně špatného zdravotního stavu otce a svého náhlého rozchodu s přítelem. Nic z toho ji nezajímalo! Nakonec i ona zažila škaredý rozchod v zahraničí a okamžitě mi to volala. Najednou jsem jí byla opět dobrá! Smazala jsem ji ze svých kontaktů i života.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články