Magda (58): Mladý milenec mě přišel draho: Našla jsem lásku, ale ztratila rozum

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
48552418 s
48552418 s

Nikdy jsem nepatřila k ženám, na které by muži stáli dlouhé fronty. Za svůj život jsem sice byla dvakrát vdaná, ale dva rozvody jasně vypovídají o tom, že ani jedno manželství pro mě nebylo výhrou. Pokud bych měla být upřímná, musela bych sama sobě přiznat, že jsem se ve skutečnosti vdávala jen proto, že všechny moje kamarádky byly vdané a já jsem si jakožto svobodná připadala nepatřičně. Proto jsem se do manželství vrhla po hlavě, aniž bych si byla skutečně jistá, že to doopravdy chci.

Raději sama a šťastná, nežli vdaná a zoufalá

Ani v jednom ze svých dvou manželství jsem nebyla šťastná. Pokaždé jsem měla pocit, že od života očekávám něco jiného. Nemohu tvrdit, že muži, které jsem si vzala, byli špatní. Já ale měla dojem, že to zkrátka není to pravé ořechové. V prvním manželství jsem vydržela patnáct let, než mi došlo, že se vlastně plácám na jednom místě.

Po rozvodu jsem dva roky byla sama a zkoušela jsem zjistit, co vlastně od života chci. Pak jsem poznala druhého muže svého života a po půlroční známosti jsem opět vstoupila do svazku manželského. Mé druhé manželství trvalo 5 let a ani tehdy jsem nedospěla k přesvědčení, že právě to bylo to, co jsem od života chtěla.

Zdroj: 123RF.COM

Místo vážného vztahu jsem hledala povyražení

Kdekdo by si možná řekl, že bych ve svém věku už měla mít rozum. Místo toho, abych pro sebe hledala někoho pro vážný vztah, hledám jen chvilková povyražení, protože krátkodobé a vesměs nezávazné vztahy mi vyhovují mnohem více než manželství. Moje okolí nad mým chováním často kroutí hlavou, jdu totiž proti proudu, a to se kdekomu nezamlouvá.

Zdroj: 123RF.COM

Měli byste vidět výraz mojí sousedky, která se vždycky tvářila pohoršeně, když mě na chodbě dvakrát nebo i třikrát do měsíce potkala s úplně jiným mužem. Přála bych vám ten její pohled zažít.

Ztratila jsem rozum kvůli mladému milenci

Moje dosavadní vztahy byly s muži v mém věku. Naposledy jsem ale udělala výjimku a začala jsem si s mladším. Lukáš mi ukázal, jaké to je opět milovat. Probudil ve mně pocity, o kterých jsem si myslela, že je už nikdy v životě nezažiji. Ačkoli je o 30 let mladší, což je pořádný věkový rozdíl, naprosto mi pomotal hlavu. Ztratila jsem rozum kvůli mladému milenci, který mi ukázal, že i žena mého věku může být milována.

Přítel za všechny peníze

Brzy jsem se přesvědčila, že vztah s mladým milencem má dvě strany mince. Na jednu stranu jsem byla šťastná, že se ve mně opět probudily pocity, které jsem v sobě dlouhá léta potlačovala, na stranu druhou jsem ale začala pociťovat, že mě vztah s Lukášem, který zastával trochu jiný životní styl, vyjde pořádně draho. Abych si ho udržela, snažím se jeho životnímu stylu přizpůsobit. Uplácím ho penězi a kupuji mu drahé dárky, abych mu dokázala, že ho nechci ztratit.

Možná jsem na stará kolena našla lásku, ale ztratila jsem rozum. Jediné, čeho se v tuto chvíli bojím, je, jak se k tomu Lukáš postaví, až mi jednoho dne peníze dojdou. Moje úspory totiž bohužel nejsou bezedné a jeho nároky se stále zvyšují.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články