Magda (46): Navenek jsme skvělý pár. Nikdo však netuší, co se děje za zdmi našeho spořádaného domu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena v depresi
zena v depresi

Když si člověk pořídí děti, obvykle se v jeho životě hodně změní. To především proto, že je pro ně schopný udělat úplně všechno. Dokonce i trpět. S manželem bych se dávno nechala rozvést, ale kvůli dětem to udělat nechci. Proto se snažím na veřejnosti působit, jako že je všechno v pořádku, ačkoli už delší dobu probíhá v naší rodině obrovská krize.


Nikdo není dokonalý

Bořek nikdy nebyl úplně dokonalý. Věděla jsem, že se rád napije a ne ve všem se shodujeme. Jenomže přesto mě k němu cosi táhlo. Zamilovala jsem se do něho v práci a několik let jsme spolu jenom příležitostně spali. Náš vztah byl vždy spíše fyzický, ale moje srdce se do něho zkrátka zbláznilo, a když jednou přišel s bláznivým nápadem vzít si mě, souhlasila jsem.

Zdroj: 123RF.COM

Byla jsem v tu chvíli dočasně omámena štěstím, protože po mně někdo toužil. Nakonec se ale ukázalo, že svatba je vlastně spíše záruka toho, že Bořkovi zůstanu jako partnerka do postele.

Chtěla jsem děti ušetřit

Jsme manželé už deset let. První roky byly příjemné. Hned po svatbě se nám narodila holčička a rok po ní druhá. Bořek se jevil jako dobrý otec, zavedli jsme spolu dohodu, že pokud bude večer pít, přespí u kamaráda. Opilý byl totiž k nesnesení a já věděla, že toho chci děti ušetřit. Stávalo se to maximálně dvakrát do měsíce a dohodu vždy dodržel. Zhruba před třemi lety ale začaly problémy v práci. Firma se chystala vyhazovat zaměstnance a my se oba začali bát o své místo. Nervozita udělala své, protože Bořek začal pít i doma.

Opilý tatínek

Byl nepříjemný na děti i na mě, ale já mu jako vždy všechno odpustila, děti jsem posílala k babičce, aby nemuseli snášet opilého tatínka a doufala, že až se změní situace ve firmě, změní se i Bořek. Jenomže on se stal jedním z těch, které vyhodili. A začal mi to strašně vyčítat, protože já ve firmě zůstala.

Od té doby si sice našel práci, ale není den, kdy by mi nepřipomněl, že to já mohu za jeho pracovní neúspěch. Jsem prý ve své práci mnohem horší než on, ale i tak jsem zůstala. Myslí si, že je to nefér. Navenek sice působíme jako spořádaný pár, doma mě ale neustále šikanuje, vypráví dětem, že je jejich maminka neschopná a i bez alkoholu se stal hrubým a nepříjemným mužem. Opět sice dodržujeme dohodu, že po propité noci spí u kamarádů, to se ovšem nyní děje i třikrát týdně.

Bořek mě ani děti nikdy neuhodil. Fyzicky je mezi námi všechno v pořádku. Stále spolu spíme a nikdy jsem necítila žádnou hrubost. Psychicky mě ale týrá, což je mnohdy horší. Dávno bych se s ním rozvedla, ale jak jsem řekla, máme spolu dvě zdravé děti, které ho mají rády a které bych nerada připravila o otce.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články