Magda (46): Moje tchyně mě nesnáší. Za manželovými zády mi dělá schválnosti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
tchyne peklo
tchyne peklo

Manželova maminka je přesně ten typ tchyně, kterou si žádná žena nepřeje: všechno umí, všechno ví nejlépe a především svému synovi rozumí mnohem více, nežli jeho žena. Nikdy jsme si nijak zvlášť nenotovaly, ale vždycky jsme se tak nějak vzájemně snášely. Manžel si samozřejmě ničeho nevšímá a žije v domnění, že spolu báječně vycházíme.

Už pár týdnů po svatbě mi jasně ukázala, kdo z nás má navrch

Dokud jsme spolu s Karlem jen chodili a o svatbě nepadlo ani slovo, dalo se to s jeho matkou ještě vydržet. Asi stále doufala, že to mezi námi nebude až tak vážné a Karel mě jednoho dne (možná i na její doporučení, svého syna zná přeci ze všech nejlépe, tak logicky ví, co je pro něho dobré a co ne) pošle k vodě. Jenže se tak nestalo a její výraz, když jsme jí oznámili, že se budeme brát, mám před očima v živé paměti.

Zdroj: 123RF.COM

Už pár týdnů po svatbě mi proto dala dost jasně najevo, kdo z nás dvou tady má navrch. A já si v tu chvíli uvědomila, že ačkoli to s ní do této chvíle nebylo žádné růžové peříčko, to pravé peklo teprve přijde.

Dělá mi schválnosti, manžel o tom netuší

Tchyně mi za manželovými zády začala dělat schválnosti. Smutné na tom je, že Karel si opravdu ničeho nevšímá a stále žije v blažené nevědomosti. Tchyně se ale ze všech sil snaží, aby mě vytočila, vyprovokovala hádku a poté se před manželem tvářila jako ublížená chudinka.

Zdroj: 123RF.COM

Tak třeba k nám domů chodí naprosto bez ohlášení. A jelikož má od manžela klíče, najednou se zjeví v kuchyni, jako by se nechumelilo. Nebo chodí k nám domů, když jsme v práci a uklízí, aby mi potom mohla z plného hrdla říci, že jako hospodyně nestojím za nic. Nedávno jsem se manželovi pekla s kachnou, dělala jsem domácí knedlíky, dva druhy zelí. Prostě jsem mu chtěla udělat radost. A tchyně? Ta ho půl hodiny před obědem odvolala, že nutně potřebuje s něčím pomoci!

Hraje hru „kdo z koho“

Mezi její další špinavé fígle patří vyzvedávání dětí bez mého vědomí, kdy si následně užívá, že jsem strachy celá bez sebe. Manželovi to odůvodní tím, že mi chtěla pomoci, abych toho neměla tolik a manžel je pak naštvaný na mě, že si její pomoci dostatečně nevážím. Nemluvě o tom, že nerespektuje moji výchovu a vnoučata si vychovává podle svých metod. Ani tady nemám zastání, podle manžela je jeho matka stará škola a to přece vždycky funguje, ne?

Tchyně hraje hru „kdo z koho“ a často zkouší, kolik toho vydržím. Zatím jsem nepřešla do útoku, protože přeci jen stále ještě ctím nějakou úctu ke starším. Jednoho dne ale můj pohár trpělivosti přeteče a k tomu mohu říci snad jen jediné: „Máte se na to těšit, maminko!“

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články