Magda (41): Myslela jsem, že aktivní život po 40 končí. Najednou se za mnou otáčejí mladíci

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 21
zena 21

Když mi bylo třicet pět, vzala jsem si Filipa. Zdál se mi dokonalý. Jenomže jsem zjistila, že ho vlastně vůbec neznám. Rok po svatbě jsme se začali hádat, po dvou letech jsme nenašli ani společné téma. Rozvedli jsme se a já skončila sama.

Bylo mi třicet osm. Bála jsem se, že si na stará kolena už nikoho nenajdu. Přece jenom stáří se na člověku podepíše, děti už pravděpodobně mít nebudu, na vybudování pevného vztahu už není tolik času. Našla jsem si sice během roku dva vztahy, ale oba po několika měsících skončily.

Změnila jsem vizáž a začala chodit do společnosti

Ve čtyřiceti letech jsem měla strach, že skončím sama. A toho se bojím ze všeho nejvíc. Rozhodla jsem se proto obarvit si vlasy, nakoupit nové oblečení a chodit častěji do společnosti, kde bych mohla narazit na někoho svého věku, s kým bych si rozuměla. Zjistila jsem bohužel, že muži mého věku si s sebou vodí své drahé polovičky.

Zdroj: 123RF.COM

Na druhou stranu se ukázalo, že nezadaní mladíci si ke mně na baru rádi přisednou a dají se se mnou do řeči. Zprvu mě to spíše obtěžovalo, protože mi bránili v pořádném rozhledu po nějakém osamělém čtyřicátníkovi. Později jsem ale pochopila, že nikoho ve svém věku si nenajdu, a rozhodla jsem se vyzkoušet štěstí v jiné generaci.

A ukázalo se to jako správná volba. Kdykoli sedím někde sama, nějaký mladý chlap se přidá, nabídne mi pozvání na skleničku, prohodí se mnou pár slov. A já vím, že kdybych se trochu snažila, ráno by se probudil vedle mě v posteli, ani by nevěděl jak.

Cítím se sebevědomě, kdykoli vyjdu na ulici

Zdroj: 123RF.COM

Díky zkušenostem vím, že se za mnou otáčí nejeden mladík. Ještě jsem sice nepotkala toho pravého, ale věřím, že když budu hledat, dokážu ještě navázat dlouhodobý vztah. A jestli to bude s někým, kdo je o patnáct let mladší než já, vůbec mi to nebude vadit. Nebudu první, ani poslední.

Fakt, že po mně touží muži, kteří mohou mít ženu o polovinu mladší, mi velmi lichotí a zvedá mi sebevědomí. Kdybych vedle sebe měla někoho takového každé ráno, budu se probouzet do nového dne vždy plná energie. Já sama navíc mohu nezkušeným mladíkům nabídnout to, co by nikdy u svých vrstevnic nenašli. Teď už jen zbývá najít toho pravého, se kterým si budu rozumět a který se nebude stydět nastěhovat se k ženě po čtyřicítce.

Magda, České Budějovice
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články