Magda (41): Manžel se vrací pravidelně opilý z hospody. Začíná být agresivní, mám strach, aby neublížil dětem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
manzel pije
manzel pije

Můj manžel Hynek navštěvuje hospodu pravidelně už od dob, co ho znám. Vždy ale posedával u jednoho piva a povídal si s přáteli. V poslední době si ale zvykl pít tvrdý alkohol, který mu působí potíže. Když se Hynek napije víc, než by měl, vrací se domů agresivní a děti se ho bojí.

Nechci, aby ze svého dětství měly nějaké trauma, proto se snažím Hynkův problém vyřešit. Nevím ale jak. Hospodu mu zakázat nemůžu a také nemám čas hlídat, co konkrétně pije.

Zkoušela jsem mu dávat méně peněz

Zdroj: 123RF.COM

Napadlo mě jít na to chytře. Vždy se do hospody vydal s pětistovkou, a tak si mohl dopřát pár panáků tvrdého alkoholu. Právě proto jsem mu včera dala jen stovku, která by mu měla stačit jen na pár piv. Se svým nápadem jsem byla spokojená až do chvíle, když jsem zaslechla, jak se vrací domů.

Měla jsem otevřené okno a už z dálky jsem slyšela, jak povykuje. Když přišel domů, děti se samozřejmě hned vzbudily, a to mě naštvalo. Přišla jsem za ním s rozčileným výrazem, čehož jsem po chvíli litovala. Nelíbilo se mu, že ho nevítám s úsměvem a začal se chovat agresivně.

Zažila jsem opravdové peklo

Zdroj: 123RF.COM

Jak jsem v příštích dnech zjistila, majitel hospody ho nechal pít na dluh, jelikož ho už dobře znal. Můj trik s menším kapesným nepomohl a já jsem znovu trpěla jeho agresivní výlevy. Děti jsem neviděla, ale věděla jsem, že se dívají. Slyšela jsem rozruch za dveřmi a byla jsem si jistá, že o všem ví, ale bojí se vylézt ven. Strachovala jsem se, aby si jich manžel nevšiml a neublížil jim.

Jeho hrubé chování nemělo konce. Rozbil nádobí, jelikož mu nechutnala večeře. Pohazoval po kuchyni talíře a sprostě mě urážel. Držela jsem si bezpečný odstup, ale stačily dva kroky a byl u mě. Dostala jsem jen jednu facku, ale ihned jsem se zřítila k zemi. Věděla jsem, že toho bude druhý den litovat, ale v tu chvíli mi ani tahle myšlenka nepomohla. Zatímco jsem si držela bolavou tvář, pobíhal po domě a hledal, co by ještě rozbil.

Nevím, kam s dětmi odejít

S manželem jsme se odstěhovali daleko od mé rodiny hned po svatbě. Navíc jsem se s rodiči rozhádala právě kvůli tomu, že jsem bránila jeho zálibu v alkoholu. Nemám proto kam odejít a stále i s dětmi zůstáváme u manžela. Každý večer se mění v peklo a já se jen modlím, aby se nezaměřil na děti.

Některé večery je posílám k sousedce, která je v důchodu a hlídání dětí jí dělá radost. Já mám tak možnost v klidu uložit manžela a nemusím být ve stresu. Vím, že to není dlouhodobé řešení, ale zatím nemám jinou možnost.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články