Magda (26): Když vám fotograf řekne, že nebudete jeho jediná

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Fotograf
Fotograf

Historie nás naučila, že značná většina kulturních společenství byla polygamních. Nevěry a zálety byly a jsou na seznamu každého druhého člověka. Muži jsou více nevěrní nežli ženy. Co když vám někdo upřímně řekne, že nebudete jeho jediná?

Vždycky jsem byla volnomyšlenkářský jedinec a nebránila se žádné nové myšlence. Měla jsem pár let po studiu a vyhledávala umělecké duše, chodila na vernisáže, výstavy i kulturní akce všemožných bohémů.

Na jedné fotografické vernisáži jsem potkala Marcela. Postávala jsem u velké dřevěná tabule, která obsahovala několik fotografií vystavujícího fotografa. Takových tabulí byly v místností stovky a posléze vyhrál nejlépe hodnocený vystavovatel. Důkladně jsem si prohlížela fotografie. Některé byly černobílé, jiné barevné s nahou ženou a ostatní pro změnu abstraktního rázu. Přistoupil ke mně sympatický klučina a zeptal se mě, jak se mi to líbí. Netušila jsem, kdo se ptá, proto byla má odpověď okamžitá a upřímná. „Fotky mě zaujaly, ale abstraktní výjevy moc nemusím.“ Mladík se usmál a natáhl ruku: „Já jsem Marcel a majitel těchto fotografií.“ Cítila jsem, jak rudnu ve tvářích a trapně se culím. Později mě pozval na skleničku do vedlejší restaurace.

Zdroj: 123RF.COM

Pár dní na to jsme se začali pravidelně scházet a mně se moc líbil. Byl tajuplný, nehádal se a neustále se smál. Typický bohém, zahleděný do své práce, krásy a umění. Marcel mi vyprávěl o svém povolání a nestyděl se vůbec zmínit, že miluje nahotu, a především černobílé akty. Chrlil na mě jednu informaci za druhou a pak se mě zeptal, co si myslím o polygamii. Byla jsem tou otázkou zaskočená a odvětila, že s tím nemám zkušenosti. Marcel se přiznal, že takové vztahy preferuje, a kromě mě se ještě schází se dvěma dalšími ženami. Vzájemně o sobě vědí a nevadí jim to. Dodal k tomu, že já si také můžu dělat, co budu chtít. Můj výraz připomínající sochu se ani nepohnul. Netušila jsem, jestli si ze mě dělá legraci. Nedělal!

Nakonec jsem na to přece jen přistoupila. Měla jsem tolikrát zlomené srdce. Tak proč teď nezkusit něco jiného, otevřeného, ale i upřímného zároveň? Marcel mi vysvětlil, že nemá rád tu frašku ohledně lží a nevěr. Myslí si, že v každém vztahu na nevěru nebo alespoň pokus o ni jednou dojde. Proč raději nežít mimo pravidla a užívat si pod podmínkou, že to nikomu neublíží. Náš polygamní vztah trvá už několik měsíců a mně to náramně vyhovuje. Potkala jsem se s jeho dalšími milenkami a staly se z nás dokonce kamarádky. Pro někoho to může vypadat jako nezdravý a zvrácený vztah, ale já jsem – tedy my jsme – takto spokojení.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články