Lýdie (29): Nečekaná návštěva. Za dveřmi stála manželova nová přítelkyně

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
zena 27
zena 27

Nečekané návštěvy nemám ráda. Objeví se zrovna v tu nejméně vhodnou chvíli. Doma nemáte úplně ukázkově uklizeno a nemáte pro hosty připraveno ani nic na zub. Jsou návštěvy, u kterých ale neřešíte, jestli na podlaze nejsou drobečky, nebo jestli v lednici najdete vše na přípravu jednohubek. Jsou to návštěvy, které vám změní život. Jako třeba mě.

Byla to příjemná rodinná neděle

Ten den zrovna připadl na neděli. V neděli máme s rodinou zvyk, že pokud vyjde počasí, jezdíme na výlety, které spojíme s obědem. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, venku bylo krásně a nic nebránilo tomu, abychom si společně užili příjemnou rodinnou neděli. S manželem a dcerkou jsme vyrazili do zoo, kde to má naše Eliška moc ráda, poté jsme se stavili v oblíbené restauraci na oběd a vrátili se domů.

Zdroj: 123RF.COM

Zatímco si dcera kreslila u stolu a manžel sledoval v televizi nějaký fotbalový zápas, já jsem se věnovala úklidu. S hadrem v ruce a zástěrou okolo pasu, s vlasy neučesanými a divoce poletujícími okolo hlavy, jsem zrovna myla podlahu, když mě vyrušil zvonek. Nikoho jsme nečekali, proto jsem překvapeně otevřela vchodové dveře, za kterými stála nádherná blondýnka.

Těší mě! Jsem milenka vašeho muže

Dokážu pochválit krásnou ženu a je pravda, že ta, která v ten okamžik stála přede mnou, skutečně krásná byla. Upravená, s dokonalým make-upem a v oblečení, které muselo stát tisíce. Usmívala se od ucha k uchu, i když mi bylo jasné, že si mě měří kritickým pohledem – v teplákách, vytahaném tričku, nenamalovaná a neučesaná jsem vedle ní vypadala příšerně. A to jsme věděly obě.

„Těší mě!“ řekla a s úsměvem na rtech mi podala ruku. „Jsem milenka vašeho muže“ dodala a nepřestávala se přitom usmívat. Ruka, kterou jsem jí podala, mi najednou ztuhla a hadr, který jsem držela v té druhé ruce, plácl na zem. Cože se to teď vlastně děje?!

Nebavilo jí hrát druhé housle

„Můžu dál?“ zněla její otázka, nečekala ale na odpověď a už byla v předsíni. Neráčila si ani zout ty svoje předražené lodičky na vysoké jehle a směle kráčela chodbou až do obývacího pokoje, kde se na gauči rozvaloval můj manžel. Já za ní udiveně kráčela, nemohla jsem uvěřit, že se právě tohle děje. Manžel byl v šoku.

Zdroj: 123RF.COM

„Nazdar, Pavlíku“ promluvila k němu, nahnula se a vlepila mu pusu na tvář. Klidně i přede mnou, ta neskutečná drzost! „Je na čase, abys řekl ženě pravdu“ oznámila mu. „Už mě nebaví čekat, čekám na tebe několik měsíců a upřímně už mě nebaví hrát druhé housle“ pokračovala a mně se udělalo špatně. Takže oni to spolu táhnou už několik měsíců a já si ničeho nevšimla?!

Proti krásné milence jsem prohrála

Po odchodu té dokonalé paní, která by se z fleku mohla stát modelkou, trvalo, než na mě manžel promluvil. Já se stále nemohla vyrovnat s tím, že jsem se právě dozvěděla o manželově nevěře, o které mě informovala osobně jeho bokovka. Strašně mě to ranilo, ale možná ještě daleko více mi ublížilo, že se manžel ještě toho dne sbalil a odešel. Proti krásné milence jsem boj o manžela prohrála. Dcera přišla o tatínka a já o manžela. I když už je to několik týdnů, občas sama sebe přistihnu, že stále doufám, že je to všechno jen zlý sen, ze kterého se jednoho dne probudím…

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články