Lucie: Starám se o 4 děti a můj muž se diví, z čeho jsem unavená

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
unavena matka
unavena matka

Být doma se čtyřmi dětmi rozhodně není žádná výhra. Říkáte si sice, že je pošlete ráno do školy a potom trávíte čas jen sama se sebou, protože nemusíte do žádné práce. Obnášíte ale mnohem víc, než si pravděpodobně myslíte.

A rozhodně to obnáší víc, než si myslí můj muž. Ačkoli mě ve všem podporuje a chápe, že jsem unavená, poměrně často pronáší věty typu „A po čem jsi prosím tě unavená, když jsi doma sama?“ Neskutečně mě to vytáčí, i když vím, že to často myslí jako žert.

Nikdy jsme netoužili po tak velké rodině

S mužem jsme samozřejmě chtěli mít děťátko. Říkali jsme si ale, že dvě budou lepší než jedno. Já sama vyrůstala jako jedináček a věděla jsem, že sourozenec mi v životě vždy chyběl. A tak se tři roky po Matýskovi narodila Lucinka. Pavlík s Marečkem přišli na svět dva roky po nich. Když jsem zjistila, že jsem po tom jediném nechráněném zážitku opravdu otěhotněla, byla jsem sice v šoku, nicméně jsem ničeho nelitovala. Ani ve chvíli, kdy jsem zjistila, že jde o dvojčátka.

Začala jsem pracovat z domu

Zdroj: undrey/123RF.COM

Jelikož jsem vlastně střídala dovolenou za dovolenou, rozhodla jsem se zůstat doma s dětmi a začít pracovat jako marketingový specialista přes internet. Časem se ale ukázalo, že děti jsou náročnější a náročnější a s věkem potřebují i více pozornosti. Manžel neměl nic proti, když jsem se rozhodla starat se o domácnost a nechat finanční stránku na něm. Měli jsme dost ušetřeno a jeho vysoká pozice nám stále zajišťuje peněz dostatek.

Někdy je to hlídání všech alergií trochu boj

Zdroj: 123RF.COM

Největší problém je s jídlem. Ne jen, že má každé z našich ratolestí jinak mlsný jazýček, ale také jiné zdravotní problémy. Prostřední dcera má bezlepkovou dietu, Matěj zase alergii na ořechy. Takže zavděčit se všem a zároveň potěšit i přepracovaného manžela, který má nejraději kus pořádného masa je občas docela makačka. V takových chvílích mi jeho humor opravdu leze na nervy. Párkrát jsme se i pohádali, protože jsem měla pocit, že si neuvědomuje, jak moc pro něho doma dělám.

Každý děláme to, co nejlépe umíme. Dětem chceme být skvělými rodiči

Je pravda, že se do mě občas muž trochu naváží, protože má pocit, že jsem celé dny jen doma a nic nedělám. Na druhou stranu chápe, že jsem s dětmi doma sama, chybí mi společnost a tak mi občas spíš ujedou nervy a vyčtu mu, že jde pozdě z práce. Oba se však chápeme a naše neshody jsou způsobeny obvykle únavou. Usmíříme se vždy do pár minut, ani jeden z nás nemá ráda hádky. A navíc ještě před dětmi.

Naše dítka jsou neposedná, pořád chtějí jezdit na výlety, hrát si a zlobit. Miluji svého manžela a oba milujeme naši rodinu, takže děláme vše, co dětem na očích vidíme. Snad si je nerozmazlíme příliš, to uvidíme časem. Momentálně jsme ale šťastní, že máme spokojený život a i tak velkou rodinu zvládáme řekla bych s přehledem.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články