Lucie (43): Sousedka chce získat mého manžela. Situace se stupňuje každým dnem

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 45
zena 45

Pro lásku je člověk schopný udělat téměř cokoli. A to především proto, že když člověka milujeme, chceme si ho udržet a pojistit se, že nám ho někdo nepřebere. Jenomže Lucie má tuto roli ještě o něco stíženou. Na jejího manžela si už delší dobu dělá zálusk sousedka, která se přistěhovala do vesnice před třemi lety.

Lucie bydlí s manželem Petrem a třemi dětmi v malé vesnici nedaleko Liberce. Dům zdědili po Luciiných rodičích, mají dva psy, kočku a chovají králíky a slepice. Život na téhle malé farmě, jak ona sama říká, je pro ně téměř vším. Jinak by se podle vlastních slov snad už dávno odstěhovali.

Před třemi lety se do prázdného domu vedle nás nastěhovala nová sousedka

Zdroj: 123RF.COM

„Když se paní R. přistěhovala, zdála se nám jako milá žena. Několikrát jsme k ní zašli na kávu, abychom se lépe poznali. Našim dětem vždycky dala nějakou sladkost, když jsme potřebovali, pohlídala nám psy. Jenomže asi po půl roce nastal zvrat,“ vypráví Lucie. Brzy se totiž ukázalo, proč se s nimi sousedka snaží navázat tak dobré vztahy.

Petr se vrací z práce domů vždy přes sousedčin pozemek. Odjakživa tam vedla cesta a paní R. s tím nikdy neměla problém. Naopak vždy Petra zastavila a mluvila s ním o tom, jaký byl den. „Z počátku probírali běžné věci, jako normální soused se sousedem. Jenomže později se ho začala vyptávat na osobní život, flirtovat s ním a dokonce ho pozvala na rande,“ říká Lucie, které se manžel se vším svěřil.

Zdroj: 123RF.COM

Z počátku jsme to považovali za omyl. Teď víme, o co sousedce jde

Lucie si nejprve myslela, že má sousedka třeba jenom podivný smysl pro humor. Když jí ale naznačila, aby nechala jejího muže na pokoji, paní R. se na ní obořila s tím, že i ona má právo na štěstí a Petr by si měl sám vybrat, jestli s ní někam zajde. „Žije prý dlouhé roky sama a Petr má na lepší, než jsem já,“ říká Lucie. Sousedské vztahy se mezi její rodinou a paní R. změnily. Petr chodí domů raději delší cestou a ženě se vyhýbá. Lucie se s ní hádá přes plot kdykoli, když jsou si nablízku.

„Je to rok, co mi na rovinu řekla, že si Petra nezasloužím. Že prý by se s ní měl lépe. Ani se nijak nenamáhala své úmysly skrývat. A že jí můj manžel nechce, to jí nezajímá.“ Paní R. se nevzdává. Když si Petr našel jinou cestu na pozemek, začala za ním chodit domů, když je Lucie v práci. On raději dělá, že není doma, aby se s ní nemusel hádat. „Už nevíme, jak se jí zbavit. Jediná možnost by byla se odstěhovat. Ale to nepřipadá v úvahu.“

Lucie, Liberec

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články