Linda: Po rozchodu jsme se na všem skvěle domluvili. Jen do doby, než si našel jinou

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
porozchodu
porozchodu

Po rozchodu dvou lidí je důležité, jak se dokáží dohodnout ohledně věcí kolem, ať už jde o rozchod samotný, o majetek nebo dokonce o děti. Problém pak může nastat, když do fungující dohody začne zasahovat někdo třetí.

Milující partner

S Adamem jsme spolu byli 15 let. O svatbě nikdy neuvažoval, podle něj to byl jen zbytečný kus papíru. A tak jsme si i bez svatby pořídili dvě děti a koupili dům. Jelikož jsem byla zrovna na mateřské, požádal o hypotéku sám a zároveň i dům byl psaný jen na něj. O dům jsme se ale starali společně, oba jsme do něj investovali dost peněz. Půjčila jsem si tenkrát hodně peněz od rodičů i od banky, abychom ho mohli pořádně zrekonstruovat.

Jak už jsem zmínila, máme dvě dcery. Anetce je 7 a Beátce 4. Adam je od malička obě úplně zbožňoval a snesl by jim modré z nebe.

Milující tatínek

Pak se stalo, že z našeho vztahu vyprchala láska. Respektive Adamovi se to stalo. Snažili jsme se vztah všemi silami zachránit, ale nepodařilo se to. Nakonec jsme se dohodli, že bude lepší, když se rozejdeme. Popravdě i mě ta nejistota už začínala ničit. Po rozchodu se mi paradoxně strašně ulevilo, i když jsem Adama měla pořád ráda a rozchod jsem nechtěla.

Zdroj: 123RF.COM

Na všem jsme se domluvili bez problémů a zbytečných emocí. Adam nám nechal dům, aby holky měly všechno, co potřebují. Abychom nemusely do bytu, stěhovat se, měnit školu a školku, dětskou lékařku. Také jsme se dohodli, že nebudu za bydlení nic platit, hypotéku bude dál platit Adam, ale nebude mi tím pádem dávat žádné alimenty. I přes to mi na holky peníze posílal a já je dávala holkám na spoření.

Často si dcery brával. Tak, jak jsme se vždycky dohodli, tak, jak chtěly holky.

Žádné soudy o děti ani o majetek neproběhly. Adam se v klidu odstěhoval jen se svými věcmi a nějakým nábytkem. Holky skoro ani nepoznaly, že je táta pryč. My jsme si je střídali dle aktuální dohody. S Adamem jsme byli dobří kamarádi. Dokonce jsme občas někam zašli všichni společně.

Milující partner i tatínek, ale pro někoho jiného

Zdroj: 123RF.COM

Pak ale Adam míval čím dál tím méně času, občas holkám slíbenou akci odřekl. Pak mi posílal čím dál tím méně peněz, až přestal posílat úplně. A jednoho dne přišel s tím, že si vše rozmyslel a chce dům pro sebe. Našel si novou přítelkyni se třemi dětmi a chtějí v domě bydlet. Nezapomněl zdůraznit, že je to vlastně jeho dům a já už tam nemám co dělat. Dává mi měsíc na to, abych se s holkami odstěhovala.

Musím říct, že jsem to obrečela. V podstatě jsem ztrátu chlapa obrečela podruhé.

Odstěhovaly jsme se

Zdroj: 123RF.COM

Odstěhovaly jsme se. Našly jsme si podnájem v malém bytě, holky změnily školku, školu a dětskou lékařku a musely si hledat nové kamarády. Adam už si holky nebere moc často a domluva je těžká. Peníze mi taky neposílá. Nemáme přece žádnou dohodu. Bydlela jsem přece zadarmo v jeho domě, tak co bych ještě chtěla. On teď ty peníze potřebuje a víc nemá.

V mojí posteli, kterou jsem kupovala z peněz z půjčky, teď spí se svou novou přítelkyní a v pokojíčku našich dcer jsou teď tři cizí děti. Hrají si na naší zahradě, jí naše ovoce, skáčou na trampolíně mých dcer. A my jsme v pronajatém 2+kk a já vydělávám sotva na nájem.

Nenechám to tak

Příští týden mám schůzku s právníkem. Potřebuji s ním probrat, jak mám teď dál postupovat. Nejen kvůli svěření holek do péče a stanovení výživného. Rozhodla jsem se řešit i fakt, že jsem do Adamova domu investovala spoustu peněz a on mě i své dcery vyhodil jen s našimi osobními věcmi. Takhle to nenechám! Už kvůli mým dcerám.

Autor: Jana Janáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články