Linda (43): Kvůli mému zlozvyku mě každý partner opustil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nervozni
nervozni

Lidé říkají, že v mém věku už bych si měla najít někoho, s kým vydržím. Založit rodinu a přestat střídat partnery jako ponožky. Jenomže mně je trapné říct jim, že všichni muži, se kterými jsem dosud žila, opustili mě. Raději tvrdím, že nám to zkrátka nevyšlo. Stydím se, protože bych si opravdu ráda našla někoho, kdo se mnou zůstane, jenomže můj zlozvyk začne brzy všechny odpuzovat.

Nejdelší vztah mi vydržel několik měsíců. Partnerů jsem měla ve svém životě už opravdu mnoho. Někdo si možná myslí, že střídám chlapy jenom kvůli milování, já ale ve skutečnosti hledám toho, kdo se přenese přes moje tiky.

Když jsem nervózní, dělám příšerné grimasy

Zdroj: 123RF.COM

Uvědomuji si to, ale nemohu s tím nic dělat. Když mluvím o nějakém vážném tématu, nebo jsem z něčeho nervózní, můj obličej se zkrátka začne všelijak kroutit. Šilhám, krčím nosem, hýbu obočím. I ti, kteří na prvním rande tvrdili, že je to vlastně roztomilé, při milování poznali, že je to nesnesitelné. Právě kvůli intimním zážitkům, během nichž se šklebím, mě většina partnerů opustila.

Někteří možná nepřiznali, že je to pravda, zkoušeli na mě různé výmluvy, proč spolu nemůžeme být, já ale vím, že je to tím, že se jim jednoduše hnusím. Někteří mě obviňovali z toho, že to dělám schválně, pak docházelo k hádkám a dalším bolestným rozchodům.

Řešila jsem problém s doktory. Snažím se přestat, ale nejde to

Zdroj: 123RF.COM

Byly doby, kdy jsem myslela, že jsou tiky nějakým zdravotním problémem. Žádná vyšetření, která jsem podstoupila, ale neodhalila nic neobvyklého. Zaplatila jsem si dokonce drahé zahraniční testování, ale v mém těle funguje vše tak, jak má. Nakonec mi byla doporučena léčba u psychologa. Ten mi ale řekl, že je to jen zlozvyk, který se dá odnaučit tak, jako všechny ostatní.

Snažím se. Uvědomuji si, že to dělám vlastně já a opravdu se nejedná o něco, co bych nedokázala ovládat. Přesto ale nedokážu přestat. Bojím se, že zůstanu navěky sama, protože nenajdu nikoho, kdo by můj zlozvyk toleroval. A nedivím se tomu. Když si představím, že bych já byla v roli toho, kdo se na to musí dívat dvacet čtyři hodin denně, také bych partnera opustila.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články