Linda (32): Přítel mě nutí nosit podpatky a krátké sukně. Já se v tom ale necítím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nevim co vybrat
nevim co vybrat

Vyrostla jsem se třemi bratry. Proto jsem se odmalička věnovala spíše autíčkům a zbraním než panenkám. A šaty mě nikdy nebraly. Jsem člověk, co si na sebe sukni bere jen v krajním případě. Tepláky a dlouhé mikiny, to je můj styl.

Když jsem potkala Vojtu, byla jsem ráda, že to chápe. Tvrdil mi, že jsem roztomilá a že mu můj typ holky plně vyhovuje. Nevadilo mu ani to, že jsem mu občas ukradla jeho tričko nebo bundu a vyrazila v ní do společnosti. Jenomže to se změnilo, když mě poprvé viděl v šatech.

Na plese kamarádky jsem se ukázala poprvé jako dáma

Zdroj: 123RF.COM

Trvalo to, než jsem si vybrala šaty, které bych byla ochotná si na sebe vzít. A vlastně jsem asi měla jít v obleku, ale kdo ví proč, rozhodla jsem se obléknout si krátké šaty. Přehodila jsem si kolem ramen alespoň lehkou šálu, abych se necítila tak moc odkrytá. A předpokládala jsem na sobě oči všech přítomných. Ve skutečnosti se o mě nikdo nezajímal, byla jsem jen nezajímavý host.

Jediný, koho jsem udivila, byl Vojta. Celý večer básnil o tom, jak mi to sluší a jak jsem krásná. Několikrát zopakoval, že konečně vypadám jako dáma. Tím se mě docela dotkl, protože jsem myslela, že mu vyhovuji tak, jak se oblékám běžně. Byl nadšenější, než jsem si představovala.

Zdroj: 123RF.COM

Jeho narážky mi začínají lézt krkem. Stále mě nutí do sukní a podpatků

Od plesu uplynulo půl roku a já na sobě neměla šaty, sukni ani podpatky. Vrátila jsem se k delším mikinám. Vojta ale den co den básní o tom, že příští rok mě na nějaký ples vytáhne znova jenom proto, abych se mu ukázala v šatech. Jeho mikiny už nenosím. Rozhodl se mi je půjčit pouze pod podmínkou, že s ním půjdu ven v sukni. A to já odmítám.

K narozeninám mi koupil boty na podpatku, prý že doufal, že jako dárek je neodmítnu. Ten den jsme se pohádali a já myslela, že dá pokoj. Přesto mě několikrát zkoušel přemluvit, abych si je obula. Hrozila jsem mu i rozchodem, ale on si myslí, že si dělám srandu. Bohužel to myslím vážně. Pokud mě nepřestane chtít změnit, budu muset náš vztah ukončit. Nejsem žádná víla ani princezna. Nechci být. A nikdy nebudu. Ani kvůli Vojtovi.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články