Liliana (28): Kamarádka mě nesnáší. Věděla jsem, že ji přítel podvádí, přesto jsem mlčela

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 27
zena 27

Petra je moje nejlepší kamarádka už od mateřské školy. Naše cesty se zkřížily v okamžiku, kdy jsme se na pískovišti popraly o bábovičku – alespoň tak to znám z vyprávění. Od toho okamžiku jsme byly nerozlučná dvojka a naše přátelství s každým společným rokem sílilo. Odjakživa jsme k sobě byly maximálně upřímné a říkaly si úplně všechno. Až jednou jsem jí něco zatajila a naše přátelství se kvůli tomu otřáslo v základech.

Načapala jsem kamarádčina přítele s jinou

Petra má už několik let přítele. Jmenuje se Radim a společně tvoří skutečně nádherný pár. Seznámili se krátce po střední škole a v poslední době Petra stále častěji mluvila o svatbě. Znala jsem Radima dobře, za ty roky jsme toho hodně prožili společně, protože mě často brali s sebou, nebo jsme spolu oslavovali Silvestr a podobně. Nikdy jsem proti němu nic neměla a kamarádce jsem ho přála. Bylo na něm vidět, že ji miluje a myslí to s ní dobře.

Jednoho dne ale přišel šok. Procházela jsem okolo kavárny v našem městě a jen tak ledabyle nahlédla dovnitř. Nehledala jsem nic konkrétního, snad každý se podívá do otevřené výlohy, jde-li zrovna okolo. A pak jsem to viděla. Radim seděl u stolečku, držel okolo ramen nějakou brunetku a vášnivě se k sobě měli. A ta brunetka rozhodně nebyla Petra – ta je totiž blond!

Zdroj: 123RF.COM

Kamarádce jsem o tom neřekla

Petře jsem o tom neřekla ani slovo. Snažila jsem se namluvit sama sobě, že jsem se třeba jen spletla. Nebyla to kolegyně? Nebo dobrá kamarádka? Hledala jsem vysvětlení za nevěrného přítele své nejlepší kamarádky, jako bych se ho snažila omluvit. Čím více jsem ale hledala možná vysvětlení, tím více mi bylo jasné, že jsem se nespletla. Radim Petru skutečně podváděl.

Tajemství mě tížilo. Byla jsem zvyklá, že Petře můžu říct naprosto cokoli. Ale o tomto jsem i nadále mlčela, protože jsem nechtěla být poslem špatných zpráv. A co když jsem se přeci jen spletla?

Tajemství prasklo a já byla nejhorší

Jenže nespletla. O několik týdnů později jsem Radima načapala znovu, tentokrát ale s úplně jinou dívkou. Viděla jsem je v obchodním domě, jak jdou společně do zkušební kabinky. Bylo mi ze sebe zle, jak jsem to mohla kamarádce zamlčet? Nejhorší na tom bylo, že mě Radim viděl v obchodě, když po čtvrt hodině s danou slečnou kabinku opustili. Tvářil se vyděšeně, muselo mu být jasné, že o tom moc dobře vím.

Ten den večer někdo zvonil u dveří. Stála za nimi ubrečená Petra, že prý má Radim milenku. Nevěděla jsem, jestli se přiznal, nebo jak se k tomu dopídila. Naprosto automaticky ze mě ale vypadlo, že jsem ho viděla se dvěma ženami. A bylo to venku, aniž bych chtěla. Pak už jsem musela s pravdou ven a všechno Petře přiznat. Že jsem o tom celou dobu věděla.

Naštvala se a já se jí nedivím. Teď už vím, že jsem se měla zachovat jinak a všechno jí povědět.

Liliana, Hradec Králové
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články