Lída (43): Můj táta byl na roztrhání. Po smrti mámy ho chtěla každá žena ve městě

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 1
zena 1

Máma s tátou odjakživa tvořili krásný pár. Nebýt ošklivé nemoci, která je před pěti lety rozdělila, určitě by spolu spokojeně zestárli. Osud to ale zamýšlel jinak a před pěti lety postavil mamince do cesty překážku, kterou ani přes veškerou snahu nedokázala zdolat. Od toho okamžiku už netvořili pár a táta zůstal na tomto světě sám.

Nejedna žena se za ním otočila

Můj táta je ten typ muže, u kterého byste skutečný věk uhodli asi jen stěží. Ačkoli už dávno oslavil šedesátku, tipovali byste mu minimálně o deset let méně. Celý život na sebe dbal, pečoval o sebe a snažil se zůstat atraktivní. I proto se za ním nejedna žena otočila, když jej někde potkala. A ženy se za ním se zalíbením otáčely dokonce i tehdy, když po jeho boku kráčela moje maminka.

Po smrti maminky se stal terčem zájmu

Když maminka zemřela, stal se ovdovělý tatínek terčem zájmu mnoha žen z našeho města. Po ztrátě své životní lásky táta dlouhé měsíce neměl na další známost ani pomyšlení, což bylo naprosto logické. I přesto mu ale ženy nadbíhaly a mohly se přetrhnout, aby se dostaly do popředí jeho zájmu. Několikrát jsem byla svědkem toho, že u jeho dveří zazvonila ta či ona žena, která v ruce držela hrnec se svou vyhlášenou svíčkovou, pekáč plný nadýchaných povidlových buchet nebo košík sezonního ovoce čerstvě sesbíraného na zahrádce. Táta vždy tyto jejich dary přijímal s úsměvem.

Zdroj: 123RF.COM

Až po roce začal zase randit

Nemyslela jsem si, že toho ještě někdy budu svědkem, ale po roce od maminčiny smrti se táta opět vydal na rande. I pro něho samotného to musela být obrovská změna, přeci jen několik desítek let žil po boku jedné a té samé ženy, proto mě ani moc nepřekvapilo, když mě před jednou takovou schůzkou požádal o radu. Zkrátka netušil, jak správně na to. Byla to úsměvná situace vidět vlastního tátu, jak se chystá na rande, na druhou stranu jsem z toho měla rozporuplné pocity. Bylo zvláštní vědět, že v jeho životě možná bude figurovat jiná žena než moje maminka.

Ženy se o něho mohly poprat

Z mého tatínka, který dlouhé roky strávil po boku jedné ženy, se stal hotový Casanova. Začal randit ostošest a ženy se o něho div nepopraly, jen proto, aby si vyrazil na rande právě s nimi. Můj táta se stal zářným příkladem toho, že život rozhodně nekončí ani po šedesátce.

Jak on sám často prohlašoval, teprve teď začal pořádně žít. On si očividně zájem žen užíval, nadbíhaly mu, lichotily mu, a to se samozřejmě zamlouvá každému muži. Ačkoli se mi jeho chování kdovíjak nezamlouvalo, nepatřilo mi cokoli namítat. Táta je dospělý muž a může si dělat, co uzná za vhodné. A jestli si chce užívat, má na to právo.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články