Libuše (55): Dcera kvůli chvilkovému poblouznění opustila manžela i dvě děti

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
dcera
dcera

Má nejmladší dcera Monika se narodila zrovna ve chvíli, kdy si můj již bývalý manžel začal tzv. vyhazovat z kopýtka. Náš vzájemný vztah v době jejího vyrůstání proto rozhodně nebyl ukázkový a Monika na to ze všech tří dětí trpěla nejvíce. Manžel mi byl často nevěrný a dětem tak v žádném případě nedával dobrý vzor. Možná právě proto byla Monika schopna udělat to, co udělala před půl rokem…

Vyrůstala s tím, že rodina nedrží pohromadě

Manžel mi byl v minulosti opakovaně nevěrný a naše děti to dobře věděly. Ačkoli jsem se snažila, aby se jich naše manželské neshody dotýkaly co nejméně, stejně jsem nedokázala zabránit tomu, aby na mě manžel přímo před nimi křičel nebo aby doma dělal scény. Několikrát proto děti byly svědkem našich hádek a manželových provalených avantýrek. Nejmladší Monika proto vyrůstala s pocitem, že rodina nedrží pohromadě. Očividně to v ní zanechalo daleko hlubší stopu, než jsem doufala.

Zdroj: 123RF.COM

Monika měla to, co mně chybělo

Když mi Monika před šesti lety oznámila, že je těhotná a bude se vdávat, byly to pro mě dvě obrovské rány, které mě ale zároveň dělaly neskutečně šťastnou. Na jednu stranu jsem měla pochyby, protože dceři bylo tehdy jen 21 let, na stranu druhou ale ona měla to, co mně celý život chybělo: milujícího muže, který si jí vážil a byl by ochotný snést jí modré z nebe.

Zdroj: 123RF.COM

Ačkoli první vnouče nebylo ze strany dcery ani jejího manžela plánované, oba dva dítko přijali s láskou, což mě nesmírně hřálo u srdíčka. Dva roky nato se k vnučce Terezce narodil ještě vnouček Fanoušek.

Bohužel se „potatila“

Ještě donedávna jsem žila v přesvědčení, že je manželství dcery a mého zetě Pavla ukázkové. Nikdy jsem totiž nebyla svědkem jediného křivého slůvka nebo hádky, proto jsem si myslela, že jsou spolu šťastní. Až do chvíle, kdy mi jednoho večera zazvonil telefon a z druhé strany se ozval vyděšený Pavel, jestli u mě náhodou není Monika. Už tři dny totiž nebyla doma a on vůbec netušil, kde se jeho žena nachází.

Tehdy mi hlavou proběhla vzpomínka na mé manželství a okamžik, kdy manžel poprvé nepřišel několik dní domů. Doufala jsem, že se mé obavy, že se dcera tzv. potatila, nepotvrdí. Opak byl bohužel pravdou. Monika si našla milence.

Manžela i děti odsunula na druhou kolej

Netrvalo dlouho a Moničina nevěra se provalila jako hráz po povodni. Pavla to samozřejmě velmi sebralo, ale byla jsem svědkem toho, kdy dceři nabídl, že kvůli dětem na to zapomenou a začnou od začátku. Monika ale nad jeho slovy jen mávla rukou a začala si balit. S vnoučaty v náručí jsem sledovala, jak si má dcera přímo před zraky své rodiny balí své věci a odchází. Nemohla jsem tomu uvěřit, natož Pavel, který celou tu scénu sledoval s otevřenou pusou a očima plnýma slz.

Monika začala žít se svým milencem a manžela a obě děti odsunula na druhou kolej. Nemohu jí její chování odpustit, na druhou stranu si dávám za vinu, že to já jsem jí jako malému dítěti nedokázala dát pořádný vzor do života. Je to asi moje vina, že se takhle zachovala.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články