Libuše (51): Jenom máma jí nestačila. Dcera se rozhodla najít biologického otce a dát nás opět dohromady

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
matka a dcera
matka a dcera

Paní Libuše byla jednou z mnoha žen, které na výchovu dítěte zůstaly samy. I ona ale byla rozhodnutá vychovat svou dceru tak, aby z ní vyrostl slušný člověk. I bez ohledu na skutečnost, že v jejím životě bude chybět mužský vzor. Paní Libuše nám přišla povyprávět opravdu zajímavý příběh, který byste si určitě neměli nechat ujít.

Nebyly to lehké časy, ale dalo se to zvládnout

Na samotném začátku se s paní Libuší vracíme o třicet let zpátky, tedy do doby, kdy se jí narodila dcera Tereza. Když byly dceři dva roky, její otec paní Libuši i s dítětem opustil. Od toho okamžiku jej paní Libuše neviděla a ani o něm neměla jedinou zprávu. Rozhodla se na něho zapomenout a o dceru se hrdě postarat sama.

„Nebudu se tvářit, že to byla procházka růžovým sadem. Časy to byly těžké. Musela jsem mít dvě práce, abych nás dokázala uživit. Ale nestěžovala jsem si, dalo se to zvládnout, i když jsme v mnoha ohledech musely být hodně skromné,“ popisuje nelehký život samoživitelky paní Libuše.

Dcera se začala vyptávat, kdo je její otec

„Když bylo Tereze šest let, nastoupila do první třídy a začala si všímat toho, že jiné děti nemají jen mámu, ale také tátu. To bylo poprvé, kdy se začala vyptávat, proč ona tatínka nemá. Musela jsem jí vysvětlit, že od nás odešel, ale nebylo to jednoduché. Viděla jsem zklamání v jejích modrých očích a bolelo mě to,“ svěřuje se Libuše a my na její tváři zahlédneme stopy smutku.

Zdroj: 123RF.COM

Paní Libuše dále vypráví o tom, že se během následujících let dcera tu a tam na otce vyptávala. Paní Libuše jí řekla, co o jejím otci věděla, ale nebylo toho mnoho. Neměla o něm zprávy a ani netušila, kde vlastně žije.

Snažila jsem se jí dopřát vše, přesto jí něco chybělo

Paní Libuše vysvětluje, že ačkoli se dceři snažila dopřát vše, něco jí i přesto očividně chybělo. Byl to mužský vzor, který jí jako matka nedokázala poskytnout. Netušila však, jaký se její dceři rodí v hlavě plán.

„Neměla jsem ani tušení, že se rozhodla otce vyhledat. Dozvěděla jsem se o tom až v okamžiku, kdy mě pozvala na oběd a nebyla na něm sama. Našla svého biologického otce. Dala si za cíl, že nás dá opět dohromady, abychom byli kompletní rodina,“ odhaluje Libuše překvapivý vývoj událostí.

Nejdříve se mi to zdálo bláznivé

„Plán mé dcery mě nejdříve zaskočil a poté rozzlobil. Na setkání s jejím otcem po tolika letech jsem nebyla připravená, navíc jsem si uvědomila, že moje city k němu očividně nevyprchaly, jak jsem si myslela,“ prozrazuje na sebe Libuše. „Bála jsem se, že to bude jednostranné.

Byla jsem přesvědčena, že už musí mít svůj život. Ukázalo se ale, že ani jeho city ke mně nejsou úplně pryč. Přesto tomu v současné chvíli necháváme volný průběh. Uvidíme, jak se to mezi námi nakonec vyvine,“ uzavírá s úsměvem paní Libuše. Nám nezbývá než jí držet palce.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články