Leontýna (47): Manžel se vrací pravidelně opilý z hospody

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
opilec
opilec

Měli jsme poměrně šťastné manželství, pak se něco změnilo a manžel rázem začal pít. Nevím ani, kdy se to poprvé stalo. Bylo pár piv k večeři, později tvrdý alkohol, a nakonec celá flaška. Našel si nového kamaráda ze sousedství a chodí každý večer do hospody. Vrací se opilý a nic si nepamatuje.

Nové manželství

Manžela jsem potkala před deseti lety na seznamce. Byla jsem rozvedená a on vdovec. Naše smutné příběhy nás spojily dohromady a my se zamilovali. Myslela jsem, že mě už nic horšího nepotká – než násilný manžel, a navíc k tomu nevěrník. To, že Emil tíhnul k alkoholu, jsem si nikdy předtím nevšimla. Neměli jsme doma skoro žádnou láhev. Moje rodina nikdy nepila, takže jsem to brala jako normální věc. Alkohol se kupoval pouze na narozeniny, svátky a podobné oslavy.

Možná pije kvůli smutku

Zdroj: 123RF.COM

Manžel se začal měnit až posledním rokem. Nebyla s ním řeč a šlo poznat, že na něj má velký vliv přibývající věk. Pořád se prohlížel v zrcadle a vypadal u toho nespokojeně. Jednou, když byl opilý, tak mi pověděl, že se cítí, jako by něco promeškal. I když mu bohužel žena tragicky zemřela při autonehodě, jeho jediný syn to přežil. Nic se mu nestalo a mají spolu s otcem výborný vztah. Nemám tušení, co Emilovi schází a nechce se mnou o tom bavit. Začal řešit své problémy pitím, tak jako většina alkoholiků. Utápí tam svůj smutek? Ztracené mládí?

Ten nový soused od vedle

Situace se ještě zhoršila, když se seznámil s novým sousedem. Přistěhovali se naproti nám noví sousedé, věkem spíše k šedesátce. Muž působí dojmem, že už od pohledu pravidelně navštěvuje putyky a knajpy. Naopak žena vypadá spíše jako nespolečenský člověk. Je to taková malá ustrašená paní, věčně okřikována manželem. Naneštěstí se seznámil s mým mužem a pravidelně začali obrážet místní hospody. Zazvoní na nás každý den v osm hodin a můj muž se nemůže dočkat. Vyskočí z gauče, řekne že jde na jedno a vrací se nad ránem bez peněz a ve velmi podnapilém stavu.

Jen tam sedí a chlastají

Už si nevím rady. Nechce si o tom promluvit, raději jde s Břéťou do hospody. Několikrát jsem přišla za nimi, abych pochopila, co na tom vidí. Jen tam sedí a chlastají jednu slivovici za druhou, div se neválí po stole. Když už přeberou, tak je obsluha vyhodí a oni pokračují dál.

Jak se bavit s alkoholikem

Možná má manžel stres ze stárnutí, ale tohle většinou potkává ženy. Zkusila jsem to řešit s manželkou od souseda, ale ta už to vzdala. Poraďte mi, co s ním, protože já nechci zbytek svého života strávit s alkoholikem.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články