Lenka: Vzala jsem si učitele ze základní školy, už jsme spolu 12 let

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
vzitsiucitele
vzitsiucitele

Když mi bylo patnáct, byla to jen čistá platonická láska k učiteli dějepisu. Osmou i devátou třídu jsem ho tajně zbožňovala – ostatně jako všechny holky ze třídy. Po dokončení základní školy mi pan učitel zmizel ze života. Nikdy by mě nenapadlo, že nás osud po pěti letech opět svede dohromady a naše city budou vzájemné.

Každá na něm mohla oči nechat

Radim k nám na základní školu jakožto nový pedagog nastoupil, když jsem začínala osmou třídu. V té době, kdy nám bylo nějakých 13-14 let, jsme nového mladého učitele s nadšením uvítali. Mezi starší učitele vnesl úplně jiný a svěží vánek – bylo mu pětadvacet, chlap jako hora. Mezi těmi dědoušky, kteří v té době na naší základce učili, to byla opravdu příjemná změna. Nebylo se čemu divit, že na něm všechny holky mohly oči nechat.

Hodiny dějepisu byly mé nejoblíbenější

Zdroj: 123RF.COM

Ačkoli mě až do této chvíle škola příliš nebrala, jakmile nás začal 3x do týdne vyučovat Radim, staly se hodiny dějepisu mými nejoblíbenějšími. Vždycky jsem si dala záležet, abych na jeho hodinách vypadala co možná nejlépe. Zatímco já o něm snila ve dne v noci a při hodinách si tajně do sešitu kreslila srdíčka s jeho jménem, Radima jsem jakožto jeho žačka absolutně nezajímala. A jak bych taky mohla? Byl mezi námi velký věkový rozdíl a především to byl můj učitel. Tohle jsem ale jako zaláskovaná puberťačka vůbec nechápala.

Nová škola, nové lásky

Základní školu jsem dokončila a Radim tak zmizel z mého života. Na střední školu jsem dojížděla do jiného města a s panem učitelem se tak vůbec neviděla. Do mého života během dospívání přicházeli noví muži a já poznávala nové lásky. Ačkoli jsem měla několik vztahů, podvědomě jsem stále tušila, že má platonická láska k Radimovi nevyprchala.

Znovu tváří v tvář

Pět let po dokončení základní školy jsme se měli sejít se spolužáky na tzv. slučáku. Podle kamarádky mělo dorazit i pár učitelů, abychom společně zavzpomínali na naše „telecí“ léta. A tak jsem toho dne znovu stanula tváří v tvář panu učiteli. Byl pořád tak okouzlující a mně se okamžitě podlomila kolena. Mé city k němu jako by se v ten okamžik minimálně ztrojnásobily. Řekla jsem si, že tentokrát už si nenechám příležitost protéct mezi prsty, ať už to dopadne jakkoli a posilněna třemi skleničkami vína jsem se Radimovi ke své školní lásce přiznala.

Jsme manželé už 10 let

Chcete prozradit, jak to tenkrát dopadlo? Radim se mému přiznání od srdce zasmál. Ten večer jsme ze školního srazu odešli společně ke mně domů a strávili spolu noc. A ty noci spolu od té doby trávíme každý den už 12 let. Svého učitele dějepisu jsem si totiž před deseti lety vzala.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články