Lenka (42): Manželovi jsem nedokázala odpustit již pátou nevěru. Se synem jsme od něj museli odejít

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 26
zena 26

Trpělivosti měla Lenka čtyřikrát víc než většina žen. Její manžel přesto udělal stejnou chybu i popáté. A to už bylo i na chápavou ženu příliš. Sebrala svého syna, a i přes veškeré manželovy prosby odešla a zažádala o rozvod.

„Ze začátku jsem se bála, že nakonec zase ustoupím. Ale nakonec jsem si řekla, že naivního důvěřování už bylo dost a tohle je naprostý konec,“ popisuje situaci Lenka. Rozvod pro ni byl těžkým životním krokem hlavně kvůli synovi Lukášovi.

Poprvé mě podvedl ještě před svatbou. Odpustila jsem mu okamžitě

Asi týden po zásnubách oznámil Pavel Lence, že měl poměr s jinou ženou. „Tvrdil, že to byl jeden velký omyl a že vlastně neví, proč to udělal,“ říká Lenka. Ta díky přiznání a projevené lítosti Pavlovi okamžitě odpustila. Bez hádek a jakéhokoli zaváhání. A to byla možná ta chyba.

„Možná, kdybych nebyla tak naivní, neudělal by to po naší svatbě znovu.“ Pavel tentokrát přišel domů po pracovním večírku. Dva dny byl zamlklý a potom konečně přiznal, že měl v opilosti poměr s kolegyní z práce. „Byla jsem naštvaná a tři dny jsem ho nechala spát na gauči. Ale byl opilý a nic to pro něho neznamenalo. Nakonec jsme se usmířili.“

Po půl roce nevěra pokračovala. Ještě dvakrát jsem mu dokázala odpustit

Zdroj: 123RF.COM

Lenka si myslela, že se její muž poučil. Začala mu opět důvěřovat, porodila mu syna. Jenomže on se jí po půl roce opět přiznal, že jí zahnul. „Sváděl to na mě. Prý jsem s ním po porodu nechtěla spát a on měl své potřeby,“ vypráví Lenka. I tehdy ale nakonec po několika týdnech Pavlovi odpustila. A stejně tak po dvou letech, kdy se k nevěře přiznal až na základě jejího obvinění.

„Našla jsem doma cizí spodní prádlo. Nakonec musel jít s pravdou ven. To jsem s ním nemluvila asi měsíc, protože kromě toho, že mě podvedl, zatáhl cizí ženskou k nám do bytu,“ vzpomíná Lenka. Jenomže kvůli synovi se nakonec rozhodla se k Pavlovi vrátit a pokusit se poslepovat rodinu dohromady.

Podváděl mě dál. Nakonec jsem požádala o rozvod a se synem se odstěhovala

„Nemusel odpovídat, když jsem se ho ptala, jestli neměl ženskou návštěvu. Neumyté skleničky od vína, rozházená postel. Sice jsem už doma nepřistihla jeho milenku, rozhodně mi ale bylo jasné, že ten nepořádek neudělal Pavel sám.“ Lenčin manžel se zkoušel vymlouvat. Že prý přišla z noční dřív a on nemohl tušit, že nestihne uklidit. Lenka ještě ten den vzala syna a odešla ke kamarádce.

„Brzy jsem si našla byt a odstěhovala si zbytek věcí. Pavel sice vyhrožoval, že se bude o syna soudit, nakonec ale s pláčem souhlasil, že ho bude vídat každý druhý víkend.“ Lenka byla dlouho nepoučitelná, než pochopila, jaký její manžel ve skutečnosti je. Nakonec se ale rozhodla správně a doufá, že svým příběhem pomůže lidem v podobné situaci.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články