Lenka (42): Manžel mi místo dárku pod stromeček předal žádost o rozvod

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
rozvodove papiry
rozvodove papiry

Vždycky jsem tušila, že kvůli práci to bude s mým mužem náročné. Často jezdil do ciziny, mnohdy i na několik týdnů. Loni před Vánocemi dostal zakázku v Německu, a proto odjel na začátku září. Vrátit se měl v půlce prosince. Šlo o vůbec nejdelší dobu strávenou mimo domov. Těšila jsem se, že si svátky užijeme a uděláme dětem radost tím, že budeme zase všichni spolu. Skutečnost je ale jiná.


Vztah mi vyhovoval. Když jsme byli s manželem, o to víc jsme si jeden druhého vážili. Dětem navíc z cest vždy přivezl nějaký ten suvenýr a na ně to platilo. Myslela jsem, že je to dokonalý vztah. Samozřejmě mi chyběl, když nebyl doma, ale vždy jsme si to vynahradili.

Před Vánocemi přišel se žádostí o rozvod

Těšila jsem se, že ho po dlouhé době uvidím. Doma bylo vše vyzdobeno, ze stěn dýchala atmosféra blížících se Vánoc, všechno to dodávalo atmosféru shledání, kterého jsem se nemohla dočkat. Už při objetí manžela ve dveřích mi ale došlo, že je něco špatně. Jeho polibek byl neupřímný, krátký, navíc mě hned požádal, abych se posadila.

Zdroj: 123RF.COM

Myslela jsem, že ho vyhodili z práce, nebo se něco stalo některému z jeho kamarádů. On mi místo toho ale oznámil, že už nemůže dál žít takový život a že se chce rozvést. Když přede mě položil na stůl rozvodové papíry, došlo mi, že to není žádný vtip.

Vztah na dálku nakonec nebyl tak dokonalý, jak se zdálo

Zdroj: 123RF.COM

Tvrdil, že mu dlouhé pauzy dělají velké problémy. Přiznal se, že mi na cestách byl několikrát nevěrný. Tušila jsem to, ale odpustila bych mu. Vždy, když se za mnou vracel, prý jenom přemýšlel, co by mně a dětem koupil, aby nám svoji nepřítomnost vynahradil. Byla to ale spíš povinnost než jeho přání. Přemlouvala jsem ho a dlouho rozvod oddalovala. Nakonec jsem ale neměla jinou možnost než souhlasit.

Vyšla jsem z majetkového vyrovnání velmi dobře. Nemám v plánu manželovi bránit vídat děti, když přijede ze služební cesty. Ráda ho pozvu na kávu, promluvíme si jako přátelé. Jako vztah nám to ale bohužel podle něj nefungovalo. Na ty Vánoce budu vzpomínat asi dlouho, protože místo dárků jsem pod stromeček dostala rozvodové papíry. Přesto se na manžela nezlobím a snažím se jeho rozhodnutí respektovat. Ke mně i k dětem se i po rozvodu chová s láskou a úctou.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články