Lenka (42): Manžel dělá vše pro to, abychom ho s dvouletou dcerou opustily

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 40
zena 40

Když Lenka otěhotněla, radovala se. Dítě už dlouho chtěla, navíc měla dojem, že má z události radost i její muž, se kterým se předtím poměrně často hádala. Brala to podle vlastních slov jako znamení, že mají zůstat s Liborem spolu.

„Během těhotenství se ke mně najednou začal chovat úplně jinak. Dříve křičel kvůli každému nesmyslu, často jsme spali každý v jiné místnosti. Ale přicházející potomek jako by ho měl změnit,“ říká Lenka.

Po porodu se vše vrátilo do starých kolejí

Bohužel se Lenka zmýlila. Po narození malé Petry se Libor začal chovat úplně stejně jako dřív. „Už to nebyly žádné snídaně do postele, žádná pomoc s nádobím. Jsem prý jednou jeho žena, tak se mám starat, protože je to má povinnost,“ vypráví Lenka. Z počátku se její muž alespoň věnoval dceři. Vzal ji v kočárku na procházku, mluvil na ni. Jenomže později jako by ho přestala zajímat.

Zdroj: 123RF.COM

„Vodil si k nám kamarády, sledovali společně televizi a vůbec neřešili, jestli potřebuje Petra spát. Když začala plakat, v opilosti na ni dokonce několikrát křičel. I jeho kamarádům často docházelo, že to přehání, a museli ho uklidnit. Jenomže já myslela, že to nějak zvládneme. Nechtěla jsem Petru připravit o otce.“

Zdroj: 123RF.COM

Situace je čím dál horší. Brzy budeme muset odejít

Lenka dělá vše, aby udržela rodinu pohromadě. „Dřív byl nepříjemný, jenom když se napil. Souhlasil dokonce i s terapiemi a začali jsme chodit k poradci. Jenomže pak si dal pár piv a všechno se změnilo. Teď je to s ním k nevydržení i zastřízliva.“

Libor si po práci sedne k televizi, nebo jde do hospody s přáteli. Pokud není doma uvařeno a uklizeno, křičí a nadává. Dcera ho téměř vůbec nezajímá. „Myslím, že když teď od něho odejdeme, bude to to nejlepší, co můžeme udělat.

Zatím nás týrá psychicky. S jeho náturou se ale bojím, že dalším mezníkem budou facky. A to rozhodně nedopustím.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články