Lenka (41): Jízda noční tramvají se proměnila v peklo. Po výstupu z ní už jsem se cítila jako v ráji

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
smutná žena 3 1
Zdroj: Shutterstock

Na noční jízdu tramvají bude Lenka vzpomínat ještě hodně dlouho. Ještě nikdy předtím se jí nic takového nestalo. Když nastupovala do poloprázdné tramvaje, ani ji nenapadlo, že by se mohlo něco stát.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Jenže poklidná jízda se během chviličky proměnila v nepříjemné peklo. Lenka nevěděla, jak se má bránit a začala pociťovat paniku.

Co by se mi mohlo stát?

Tramvají jezdím denně, několikrát do měsíce, když mám v práci přesčas, vracím se až v noci. Nikdy se mi nic nestalo.

Co by taky mohlo? Vždyť lidé jezdí tramvají, dokonce i v noci, dnes a denně. Jasně, občas zaslechnete, že někdo něco povídal, ale dokud se to neděje vám, neřešíte to.

I toho dne jsem do poloprázdné tramvaje nastupovala s ledovým klidem. Měla jsem toho plné zuby a už se viděla v posteli. Domů jsem to měla několik zastávek.

Snažila jsem se ho ignorovat

Když se tramvaj rozjela, přisedl si ke mně očividně opilý neznámý muž. Snažil se navázat se mnou rozhovor, ale já neměla zájem se s ním bavit.

Skoro mu nebylo rozumět, tak moc byl opilý. Nejdříve se mě na něco ptal, ale já neodpovídala. Poté mi sáhl na nohu.

Ucukla jsem a ruku dala pryč. Tramvaj zastavila na další zastávce, ale mě v tu chvíli nenapadlo vystoupit. Nebyla to moje konečná.

Byl hodně nepříjemný

Neznámý opilec začal být hodně nepříjemný. Pořád se na mě snažil nějakým způsobem sahat. Řidič si všímal jen cesty před sebou. Neviděl můj vyděšený pohled.

Ve chvíli, kdy se ke mně ten ožrala nahnul tak blízko, že jsem cítila jeho nevábný dech, zakročil další neznámý muž.

Vzal toho chlapíka za rameno a rázně mu řekl, že dáma nemá zájem. Ožrala na něho koukal jako zjara, poté zablekotal pár sprostých slov a na další zastávce vystoupil.

Byla jsem svému zachránci vděčná

Můj zachránce se zeptal, zda si může přisednout. V šeru noční tramvaje jsem viděla, že je to celkem pohledný chlapík.

Představil se jako Radek a zajímal se, zda jsem v pořádku. Byla jsem trochu v šoku, něco takového se mi ještě nestalo, ale jinak jsem byla v pohodě.

Dali jsme se do řeči. Na mé konečné zastávce jsme vystoupili společně. Jízda noční tramvají se sice na pár chvil proměnila v peklo, ale v okamžik, kdy jsem z ní vystupovala, jsem se cítila mnohem lépe.

Sympatický Radek, který mě té noci zachránil před opilým nezdvořákem, mě totiž pozval na rande a já jeho nabídku přijala.

Autor: Natálie Kabourková


Související články