Lenka (37): Omylem jsem manžela oslovila jiným jménem, okamžitě mě začal podezírat, že mám někoho jiného

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena v soku
zena v soku

V našem vztahu byla od začátku častá žárlivost a pořád se to stupňovalo. Olda mě roztomile často hlídal. Každý den mě vozil z práce, abych náhodou nesedla do auta k jinému muži. Nikdy mi jeho přehnaná láska nevadila.

 Přednedávnem jsem jela s přáteli z práce na pracovní cestu na Slovensko. Spali jsme v chatě a jezdili na nedaleké pracoviště všichni společně. Mezi mými kolegy byl také Radek. Muž, na kterého můj manžel žárlí nejvíce. 

Možná proto, že Radek je na svůj věk poměrně vysportovaný, hezký muž. Je vysoký, má světlé krátké vlasy, obléká se moderně a nosí výrazné sluneční brýle. Člověk by mu tipoval třicet, ne skoro padesát. A Oldřich ví, že Radka tak nějak tajně uznávám, protože kromě životního stylu, který vede, je také skvělý ve své práci a je mojí inspirací. 

Pořád mě kontroloval

Oldřich mi na pracovní cestu každý večer volal. Jenomže několikrát jsem mu telefon nezvedla a několikrát jsem mu řekla jen pár slov, zatímco do pozadí hlučili moji přátelé a volali mě na večerní skleničku na baru. Navíc jsem mu neřekla, že se vracím nakonec o den dřív, a když mě domů hodil Radek, Olda se naštval, že by mě vyzvedl a nemusela bych jezdit s tím frajírkem. Usmála jsem se, políbila ho a zareagovala tak, jako vždy, když žárlil. Vysvětlila jsem mu, že on je tím jediným, kterého miluji a nikdy bych ho za nikoho nevyměnila. 

Zdroj: 123RF.COM

Bohužel týden s přáteli mi pomotal hlavu a hned druhý den jsem si podepsala ortel u snídaně. Když mi totiž manžel přinesl chleba a šunku ke stolu, řekla jsem mu „Díky, Radku.“ Hned jsem si uvědomila, že jsem použila jiné jméno, se smíchem jsem se opravila. Jenomže jemu to vtipné nepřišlo. Došlo mi, že tahle žárlivost je jiná. Vyjel na mě, byl opravdu nepříjemný, jako kdybych řekla, bůh ví co. Snažila jsem se ho přesvědčit, že jsem se jenom přeřekla. Ale on mi nevěří.  

Už přes měsíc spí Oldřich na gauči a sotva se mnou promluví. Myslí si zkrátka, že jsem mu s Radkem byla nevěrná. Nechápu, jak to mohl vydedukovat z jednoho oslovení. Nevím, jak mu mám dokázat, že jsem ho nikdy nepodvedla. Myslela jsem, že jeho žárlivost bude to jediné, čemu budu v manželství čelit. Obvinění z nevěry je ale mnohem horší. 

Autor: Šárka Cvrkalová 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články