Lenka (37): Manžel ve spánku vykřikuje cizí ženská jména. Nedokáže mi to normálně vysvětlit, myslí, že si vymýšlím

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
spanek
spanek

Lidé prý ze spaní dělají různé věci. Někteří jsou náměsíční a chodí po bytě. Jiní zase mluví anglicky, vypráví jazykolamy, nebo rovnou celé příběhy, které často prozradí jejich tajné myšlenky. Mám podezření, že podobně je to i u mého manžela. Ten totiž ze spaní vykřikuje ženská jména.

Začalo to asi před dvěma měsíci. Chodím spát později, dlouho do noci si čtu. Filip nikdy ze spaní nemluvil. To až teď nedávno se to u něho, kdo ví proč, spustilo. Vykřikuje jedno jméno za druhým.

Nejdřív jsem si myslela, že mě podvádí

Vlastně jsem se zprvu smála tomu, když už tři noci po sobě mumlal různá slova, mezi kterými zaznělo několik ženských jmen. Jenomže jména se náhodně i opakovala a já začala mít pocit, že se může jednat třeba o jeho milenky. Věřím mu, a proto jsem ho z ničeho neobvinila. Místo toho jsem začala přes den pozorovat jeho chování, ale na nic podezřelého jsem nepřišla.

Když ale ani po čtrnácti dnech jeho mumlání nepřestalo, zeptala jsem se ho na několik jmen. Většinu z nich neznal, u některých si vzpomněl na slavné osoby, ale nikoho konkrétního ze svého okolí nejmenoval a začal se zajímat, proč se vyptávám.

Zdroj: 123RF.COM

Myslel si, že si dělám legraci

Řekla jsem mu, že ta jména už nějaký čas šeptá, někdy rovnou vykřikuje, ze spaní. Smál se a tvrdil, že si vymýšlím. Prý si z něho dělám jenom srandu. Nejdřív mě to naštvalo, protože to posílilo moje myšlenky o nevěře, pak jsem si ale uvědomila, že jenom hloupě žárlím a že jeho sny se dají nějak určitě objasnit.

Pokoušela jsem se několikrát v noci jeho křičení nahrát, nikdy jsem ale nezvládla zaznamenat přímo výkřiky a šeptání nebylo na mobilním telefonu slyšet. Je to už dva měsíce. Téměř každou noc je to stejné. Dvě nebo tři ženská jména a podivné mumlání, kterému málokdy rozumím. Manžel chce obvykle od nějaké Kláry, Jany nebo Žanety něco podat, podrbat, nebo je posílá pryč.

Zkoušeli jsme vyhledávat informace na internetu, ale nedaří se nám zjistit, čím by tahle náhlá změna jeho nočního chování mohla být. Přemýšlela jsem i o lékaři, ale přišlo mi hloupé jít k doktorovi s tím, že manžel mluví ze spaní. Proto se se situací zkrátka asi smíříme, počkáme, až se sama vyřeší a budeme muset pochopit, že nikdy nezjistíme, proč se to celé dělo.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články