Lenka (36): Přítel mě svým chováním chce od základu změnit. Nepoznávám jeho a pomalu ani sebe

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena smutek
zena smutek

Považovala jsem ho za dokonalého. Jenomže jsem se zamilovala a teď pro něj dokážu udělat úplně všechno. A to dokonce i věci, o kterých bych nikdy dřív ani neuvažovala. Můj přítel se mě snaží přetvořit k obrazu svému a já mu to pomalu ale jistě dovoluji.

Když jsme se poznali, byla jsem zamlklá dívka s láskou ke country hudbě, která si hrála doma na kytaru sama pro sebe. Milovala jsem zahradničení a svého psa. Jenomže od chvíle, co jsem s Petrem, jsem někdo úplně jiný.

Zdroj: 123RF.COM

Z počátku mě podporoval. Myslela jsem, že to se mnou myslí dobře

Říkal mi, že je škoda plýtvat mým uměním. Líbilo se mu mé hraní na kytaru a přemlouval mě, abych se o svoje písničky podělila s ostatními. Líbilo se mi, jak mě podporuje, a proto jsem souhlasila. Moje skladby měly u přátel ohlas a já se začala cítit sebevědoměji. Nechala jsem si od Petra mluvit i do svého oblečení. Změnila jsem šatník k nepoznání. Myslela jsem, že ze mě udělá lepšího člověka.

Čím dál tím víc si ale uvědomuji, že možná nejsem lepší, ale jenom jiná. Získala jsem sebevědomí, jenomže díky němu jsem na některé své přátele povýšená, často se hádám s lidmi, se kterými jsem se dřív bavila jako s nejlepšími přáteli. A větu, že jsem se změnila, slýchám čím dál častěji.

Mé staré zájmy jsou fuč

Zdroj: 123RF.COM

Potom, co jsem některé svoje písničky nahrála na internet, jsem na kytaru téměř přestala hrát. Na zahradě jsem nebyla, ani nepamatuji. Začala jsem chodit do společnosti a bavit se s jinými lidmi. S lidmi, se kterými se baví Petr. A je mi líto, že už nemám čas na své přátele. Můj přítel jako by byl někdo jiný. Už mě nechválí, nepovzbuzuje, přijde mi, že mě potřeboval dostat na současnou úroveň, aby se mnou mohl chlubit jako nějakou ozdobou.

Oba jsme se změnili. Nejsem si jistá, jestli dál chci vést tento vztah. Jenomže se bojím, že když ho opustím, nebudu mít nikoho. Moji kamarádi rozhodně nečekají na to, až se k nim připlazím po tom, co jsem je celý rok odmítala. Nevím, co mám dělat, bojím se, že jsem všechno jenom pokazila.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články