Lenka (35): Přítelova matka mě oslovuje jménem jeho bývalé. Myslím si, že je to záměr

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nemaji me radi
nemaji me radi

Když jsem se po internetu seznámila s Romanem, nenapadlo mě, že vyrůstal se zlatou lžičkou u pusy. Nic tomu totiž nenasvědčovalo. Milovník psů a procházek se prokázal jako skvělý pomocník při práci kolem domu, kdeco přimontoval a opravil. Až když to mezi námi začalo být vážné, začal mluvit o své rodině. Já ho do toho nenutila, myslela jsem, že bude lepší, když začne, až bude chtít.

Vyprávěl mi o svých rodičích, kteří jsou řediteli počítačové a módní firmy a já myslela, že si dělá legraci. Nic z jeho života nenasvědčovalo tomu, že by se narodil v bohaté rodině. Řekl mi, že je to tím, že o to nikdy nestál. Z rodinné vily se odstěhoval hned v osmnácti, s rodiči sice udržuje hezký vztah, ale chce si žít po svém, spíše obyčejným životem.

Přiznal se mi také k tomu, že měl přede mnou jiný vztah

Když mluvil o rodině, řekl, že přede mnou nechce mít žádné tajemství. A tak mi vyprávěl i o Denise, o ženě, se kterou chodil dva roky přede mnou. Bylo to mezi nimi vážné a dokonce se ji prý chystal požádat o ruku. Jenomže ona hleděla především na peníze, a když jí oznámil, že odmítl podíl v otcově firmě a dal se raději na dráhu amatérského fotografa, opustila ho. Rodiče mu to prý dlouho vyčítali.

Zdroj: 123RF.COM

Tohle vše jsem se dozvěděla asi po třech měsících vztahu a trvalo další dva měsíce, než jsem se s jeho rodinou seznámila. Rodinný domek se opravdu podobal spíše menší vile z amerických filmů, téměř jsem čekala, že nás bude obsluhovat služebnictvo. Roman mě ale požádal, abych si vtipy ohledně bohatství raději nechala pro sebe, prý jsou na ně rodiče hákliví. A tak jsem raději mlčela a snažila se zapůsobit.

S rodiči se vídáme pravidelně. Romanova matka mě ale nemá ráda

Nikdy to neřekla na rovinu. Jenomže má stále nějaké připomínky o tom, že Roman se zkrátka narodil u nich a jestli očekávám, že mi bude u baráku na vesnici sloužit, že se pletu. Také mě stále oslovuje jménem jeho bývalé. Pokaždé se s takovým uchechtnutím omluví a pak si pod fousy bručí pravděpodobně něco o tom, že s Denisou by bylo Romanovi líp.

Dokonce i Romanův otec už svou ženu prosil, aby mě přijala, když si mě jejich syn vybral. Z Romanovy cesty životem nadšený není, ale rozhodl se ho podpořit v tom, co si jeho syn vybral.

Já se budu muset smířit s tím, že do jeho rodiny nikdy tak úplně nezapadnu. Mohu jenom doufat, že se nakonec geny nějak neprojeví a že se mnou Roman zůstane. Možná je příliš brzo na nějaké závěry, jsme spolu teprve dva a půl roku.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články