Lenka (33): Šéf mi dělal neslušné návrhy, musela jsem kvůli němu změnit práci

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
43180944 s
43180944 s

Vystudovala jsem finanční a ihned jsem nastoupila do poradenské firmy. Po měsíci jsem získala místo sekretářky vrchního šéfa, byla jsem nadšená. To jsem však ještě netušila, co mě čeká. Věřila jsem, že to bude vysněné zaměstnání. Do určité chvíle také bylo, než se ukázalo, co je můj nadřízený zač.

Vždy ke mně byl milý, vstřícný, dokonce jsem téměř každý měsíc dostávala prémie. Po dvou měsících jsme si navíc potykali a začali jsme se sbližovat. Byla jsem ráda, že mám se svým šéfem dobrý vztah, myslela jsem, že to utuží veškeré vztahy na pracovišti. Jenomže se ukázalo, že on v tom vidí něco víc. Po čtyřech měsících v mé nové práci mi jeho náklonnost byla až nepříjemná.

Začalo to tím, že mi četl dokumenty přes rameno a přitom nenápadně čichal k mým vlasům. Chválil mi parfém i oblečení, několikrát mi nabídl i odvoz domů. Odmítala jsem s tím, že pro mě přijede přítel. Když ale začal mít řeči o tom, že bych si jistě zasloužila někoho lepšího než jen prodavače z benzinové pumpy, dala jsem mu jasně najevo, že o něho nemám zájem. Urazil se, ale druhý den se mi za hrubost omluvil květinou.

Zdroj: 123RF.COM

Za květinu jsem poděkovala a on reagoval tím, že pokud s ním zajdu na večeři, možná ke květině přihodí i další měsíční prémii. Odmítla jsem se slovy, že pokud si ji nezasloužím prací, tak ji nechci vůbec. Na to se na mě ošklivě obořil. Obvinil mě z toho, že se k němu chovám hezky jen kvůli penězům. Že prý kdybych nebyla tak hezká, nikdy by mi finanční odměnu nedal.

Začal mi denně dávat oplzlé nabídky, a když jsem odmítla, naložil mi spoustu práce, zdržoval mě, jak jen mohl a komplikoval mi pracovní život. Nedalo se to vydržet a tak jsem se rozhodla využít jinou pracovní nabídku, kterou jsem dostala. Kamarádka mi psala, že jejich firma podobného zaměření shání nové lidi. Finančně to sice nebylo tak výhodné, ale rozhodně to bylo lepší než skončit bez práce, nebo se dál nechat ponižovat.

Bohužel se ukázalo, že ve vedení sedí spolužák mého bývalého šéfa

Mám ve svém životě zkrátka smůlu na náhody. Po měsíci zkušební lhůty mi bylo řečeno, že nejsem na pozici dostatečně zkušená a že přijmou raději jiného uchazeče. Nechápala jsem to, nebyla jsem si vědoma žádného pochybení. Došlo mi to hned, jak jsem si přečetla e-mail od bývalého šéfa.

Tvrdil, že si svému spolužákovi dovolil napsat o tom, jak ho v práci svádím. Údajně jsem velmi šikovná pracovnice, ale ráda si tahám soukromí do práce a se svými šéfy flirtuji. Závěrem zprávy mi nadřízený nabídl zpátky mou pozici jeho sekretářky.

Celou událost jsem samozřejmě začala řešit. Vzhledem k tomu, že se jedná o očividnou šikanu na pracovišti, je na místě i policie, zda mě ale někdo bude brát vážně, to je zatím otázkou. Momentálně si hledám novou práci a doufám, že můj příští nadřízený bude normální slušný chlap.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články