Lenka (29): Na společnou dovolenou s sebou vzal moji kamarádku. Později jsem pochopila proč

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
dovolena
dovolena

Nikdy v životě jsem nebyla u moře. Když jsme proto s přítelem na začátku nového roku plánovali, že spolu v létě pojedeme k moři, byla jsem nadšením bez sebe. V té době jsem ještě netušila, že se vysněná dovolená u moře po boku člověka, kterého jsem ze srdce milovala, promění v moji noční můru…

Léta jsem se nemohla dočkat

Byl teprve leden a my už měli jasno, kam poletíme, kde budeme bydlet, jaké památky navštívíme. Měla to být dovolená snů a já netrpělivě odpočítávala každý jediný den. Léta jsem se nemohla dočkat, kdybych mohla, popohnala bych čas, aby letní měsíce přišly mnohem dříve. O své nadšení jsem se podělila s kamarádkou Zuzkou.

Pomáhala mi balit

Zdroj: 123RF.COM

Zuzka u nás byla často, byly jsme nejlepší kamarádky už od základní školy a mě velmi potěšilo, že si sedla i s mým přítelem. Společně jsme toho hodně podnikaly a bylo nám spolu dobře. Nepřekvapilo mě, když se mi Zuzka nabídla, že mi pomůže balit, abych na nic nezapomněla. Často při tom říkala, že by se taky ráda podívala k moři. Že tam sice byla jako dítě, ale už si to pořádně nepamatuje. Bylo mi Zuzky líto, také bych jí přála, aby jela k moři.

Myslela jsem si, že to dělá kvůli mně

Při další z mnoha návštěv Zuzka opět básnila o moři. Nemohl si toho nevšimnout můj přítel, který přišel s nápadem, kterým mi vyrazil dech. „Tak ať jede Zuzka s námi,“ přerušil nás v hovoru a já i Zuzka jsme na něho koukaly v němém úžasu.

Nastal blázinec. Přítel ještě to odpoledne zázračným způsobem zajistil letenku a vše nasvědčovalo tomu, že dovolenou strávíme ve třech. Co víc jsem si mohla přát?!

Společně v jednom pokoji

Když jsme přijeli do hotelu, bylo nám řečeno, že bohužel nemají volný pokoj. Zuzka tedy musela bydlet s námi. Zpočátku mě to trochu rozmrzelo, protože jsem se těšila i na intimní radovánky, ale velmi rychle mě to přešlo. Vždyť to byla moje nejlepší kamarádka, tak co je na tom, že s námi bude na pokoji? Ani příteli to nevadilo.

Jenže já hloupá netušila proč…

Dovolená snů? Tak to těžko!

Dny u moře sice utíkaly jako voda, ale my všechno stíhali: opalovačky na pláži, památky, večerní program, drinky. Bylo to jedním slovem báječné. Myslela jsem si, že jsem v ráji. Až do chvíle, kdy jsem se jednoho dopoledne vrátila od bazénu, kam jsem si ráno vyšla sama, protože přítel se Zuzkou po večerní párty ještě spali. Asi už tušíte, co na mě čekalo v pokoji za překvapení: můj přítel a moje nejlepší kamarádka pěkně inflagranti.

Zdroj: 123RF.COM

Očividně mě nečekali, čemuž odpovídaly jejich výrazy. A co na tom všem bylo nejhorší? Že tato jejich intimní chvilka vůbec nebyla první! Táhli to spolu za mými zády už půl roku, takže když přítel navrhl, aby s námi Zuzka jela na dovolenou, nedělal to kvůli mně, ale kvůli sobě, kvůli nim!

Do konce dovolené zbývalo ještě 5 dní, na hotelu nebyl jediný volný pokoj, takže jsem zbytek „úžasné dovolené“ strávila po boku dvou lidí, kteří mě tak neskutečně zklamali, že jsem se zařekla, že až se vrátíme domů, nechci ani jednoho už nikdy v životě vidět.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články