Lenka (24): Přestala jsem kvůli němu kouřit. Opustil mě, protože jsem ztloustla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena tloustne
zena tloustne

Alešovi sice vadilo, že kouřím, ale lásce zkrátka neporučíš a tak jsme se i přes tenhle můj handicap dali dohromady. Z počátku to bylo snadné. Líbali jsme se jenom ve chvíli, kdy jsem nebyla cítit cigaretami. Jenomže po půl roce vztahu nás tenhle protiklad začal oba dost omezovat.

Nemohla jsem u něho v bytě kouřit ani na balkóně. On ke mně nechtěl chodit na návštěvu, protože cítil všude nikotin. A já jsem se proto rozhodla se svým zlozvykem něco udělat. Už několikrát jsme zkoušela přestat kouřit, jenomže láska pro mě byla doposud největší motivací a já věřila, že to zvládnu.

Přestěhovala jsem se k němu domů. Kouřit jsem chodila ven, postupně jsem ubírala počet cigaret

Zdroj: 123RF.COM

Aleš mi chtěl opravdu pomoc a napadlo ho, že se můžu přistěhovat za podmínky, že s kouřením opravdu přestanu. Postupně jsem tedy začala kouřit jenom dvě cigarety denně a chodila ven. Navíc jsem začala s dlouhými procházkami, abych nebyla nikotinem cítit, až se vrátím domů.

Myslela jsem, že zdravým životním stylem spíše zhubnu. Jenomže kromě toho, že tělo proti chybějícímu nikotinu začalo protestovat, často jsem cigarety nahrazovala jídlem a po půl roce jsem měla o dvacet kilo víc, než když jsme se s Alešem poznali.

Kouřit jsem přestala. Ale náš vztah se změnil a postupně rozpadl

Aleš sice na jednu stranu obdivoval mojí snahu a výdrž, naopak mi ale neustále předhazoval, že jsem dost přibrala a mám s tím něco dělat. Měl pravdu, ale bylo to kvůli zbavení se zlozvyku a on to odmítal přijmout. Prý se málo hýbu a moc jím. Začal si stěžovat i na mojí výkonnost v posteli. Lezlo mi to na nervy a byla jsem na něho nepříjemná.

Začali jsme se častěji hádat. Na konec vše vyvrcholilo v jeden velký spor, při kterém mě nazval tlustou bečkou. Urazila jsem se, načež mi řekl, že neumím přijímat pravdu a že se mnou už nechce být. Rozchod mě ranil, protože i přes všechny hádky jsem ho milovala. Nejhorší je, že po tom všem jsem znovu začala kouřit, takže jsem se vlastně nezbavila žádného zlozvyku a ještě navíc přišla o skvělého partnera.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články