Lenka (23): V mých očích táta klesl. Znám tajemství, kvůli kterému náš vztah už nikdy nebude jako dřív

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
smutna zena 1
smutna zena 1

Můj otec pro mě byl vždycky vzorem. Jako malá jsem k němu vzhlížela, byl to nejdůležitější muž mého života. Během dospívání jsem k němu měla mnohdy dokonce blíž než k mámě, se kterou jsem se v pubertě hodně hádala. Jenže teď se můj vztah k otci změnil. Vím totiž něco, co můj pohled na něho od základu změnilo.

Rozbil se mi notebook, tak jsem si půjčila tátův

Zrovna jsem vypracovávala práci do školy, když mě zradila technika a notebook jednoduše „odpadl“. Nejsem zrovna technický typ a v tu chvíli jsem si s ním nedokázala poradit. Jenže mě tlačil čas, práci jsem měla odevzdat následující den a nenapadlo mě nic lepšího než si půjčit tátův notebook. Byl zrovna na noční a já byla přesvědčena, že by mu to nevadilo.

Nějaké poznámky ke školní práci jsem měla uložené v e-mailové schránce, do které jsem se na otcově notebooku chtěla přihlásit. Měl otevřený svůj e-mail a mě nenapadlo, že bych se mu měla hrabat v poště. Než jsem ho z emailu odhlásila, všimla jsem si dost zajímavého předmětu v jedné přijaté zprávě. Stálo tam „pro mého kocourka“ a e-mailová adresa ani omylem nepatřila mámě.

Otevřela jsem tátovu poštu

I když rozum říkal něco jiného, prsty byly rychlejší a já onen e-mail otevřela. Stálo v něm: „Ty fotky jsou jen pro tebe, doufám, že si pohled na ně náležitě užiješ,“ a v příloze byla snad desítka erotických fotografií nějaké cizí ženy. Na okamžik jsem nevěřila tomu, co vlastně vidím. Pak jsem prošla i další poštu a takových e-mailů s fotografiemi i bez nich tam byly stovky! A některé z nich měly i pět let staré datum.

Bylo mi zle. Odhalila jsem totiž, že táta mámu podváděl. A to s více ženami a už pěkně dlouho. Nevěděla jsem, jak s touto informací naložit.

Zdroj: 123RF.COM

Milovaný otec v mých očích klesl

Ačkoli na sebe nejsem pyšná, toho dne jsem si přečetla několik zpráv, které měl táta v počítači. Psal si s desítkami žen a se všemi flirtoval, řešil s nimi intimní věci, nechával si posílat jejich fotografie. Z e-mailů jsem zjistila, že nešlo jen o internetovou komunikaci, ale že se s některými z oněch žen dokonce i osobně stýkal.

Otec, který byl pro mě ještě před pár dny nenahraditelným mužem v mém životě, v mých očích okamžitě klesl. Bylo mi zle z představy, že nám všem (a především mámě) tak dlouho lhal a stále lže. Uvědomila jsem si, že jsem roky vzhlížela k člověku, který se k vlastní rodině zachoval jako hyena.

Už to nikdy nebude, jak to bývalo dříve

Tátovo tajemství jsem nikomu neprozradila. Dokonce ani jemu jsem neřekla, že o jeho nevěrách vím. Jeho tajemství je ale teď i moje tajemství a neskutečně mě tíží. Nevím, jak s tím vším mám naložit, jak se mám zachovat, co mám dělat. Pořád ještě mlčím, ale nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Strašně mě trápí, že máma pořád nic neví a stále se k němu chová s takovou láskou, jako když si ho před osmnácti lety brala. Nechápu, že na to má táta žaludek.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články