Lada: Soused se nám až po roce přiznal, že nám přejel kočku. Dcera mu za to rozbila okno a on to nahlásil

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Soused
Soused

Sousedské vztahy mohou být z mých zkušeností buď výborné, nebo příšerné. Nic mezi tím. A moje rodina se stala příkladem, který měl obě strany zkušeností s jedním a tím samým kocourem. A začalo to v podstatě banálně. Koupili jsme naší dvanáctileté dceři kočičku.

Pořídili jsme dceři koťátko

Deniska měla z koťátka obrovskou radost. Jednalo se o perskou kočku, za kterou jsme dali chovateli docela dost peněz. Měli jsme totiž dříve normální vesnické kočky, dokonce i vykastrované, ale vždy se nám nějak zatoulaly. A známý nám doporučil, že tahle kočka rozhodně nikam neuteče.

Zdroj: 123RF.COM

Dcera si s kočkou hrála, vychovávala ji, naučila ji chodit na záchod. Kočička mohla ven i dovnitř jak se jí zachtělo. Po třech letech jsme se už nebáli, že se může něco stát. Jednoho dne ji ale Deniska nemohla najít. Několik dní jsme po ní pátrali, rozvěsili jsme také plakáty, nabízeli jsme odměnu. Jenomže po Snížkovi jako by se země slehla. Brzy jsme proto hledání vzdali a smířili se s tím, že u nás zkrátka nevydrží žádná kočka.

Zdroj: 123RF.COM

Až po roce jsme se dozvěděli pravdu. Pořádali jsme s kamarády z vesnice grilovačku a náš soused se trochu opil. V náladě se nám potom omlouval, že nám nikdy nechtěl ublížit. Skoro nám až brečel v náručí a my zprvu nechápali proč. Nakonec z něho vypadlo, že nám před rokem kočku přejel, když vyjížděl z garáže. Vyhodil jí prý do popelnice, tušil, jakou má kočka cenu a bál se přiznat se. Nejen, že tím zkazil náladu grilování, ale také proti sobě poštval naši Denisu.

Ta mu totiž ještě ten večer hodila dlažební kostku do sklepního okna. Křičela po něm, že za rok se mu možná přizná, že to opravdu udělala ona, že je vrah a že to měl říct dřív. Jenomže soused vystřízlivěl a celou událost s oknem nahlásil na policii.

Důvod, proč naše dcera okno rozbila, nikoho nezajímal. Museli jsme sousedovi zaplatit nové okno. I když jsme s manželkou oba uznali, že Denisa to s oknem trochu přehnala, sousedovi nikdy neodpustíme. Od té doby se k nám chová jako k cizím. Jako bychom snad my udělali něco špatného. Víte, odpustit mu přejetí kočky bychom dokázali. Ale jeho lhaní a zbabělost se nás skutečně dotklo.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články