Lada: Nejhorší dovolená v životě. Tohle v katalogu nenabízeli

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
nejhorsidovolena
nejhorsidovolena

Každým rokem jsme jezdívali pravidelně do Chorvatska na dovolenou. S manželem jsme si dopřáli zaslouženého odpočinku a děti zahraničí zkrátka milovaly. A abychom toho po světě viděli co nejvíce, zkoušeli jsme vždy nové lokace. S výběrem nám přitom pomohl katalog.

Letos již třetím rokem na dovolenou nepojedeme. Stále se totiž nemůžeme vzpamatovat ze zklamání, které nás na posledním zahraničním výletě čekalo. Naše ubytování totiž nebylo ani trochu podobné tomu, které jsme si prohlédli v katalogu.

První dojem: Zděšení

Při příjezdu na místo jsme si byli jisti, že jsme si museli splést adresu. Apartmán sice hlásal stejné jméno, jako nám bylo přislíbeno, stál ale asi dva kilometry od vody. Přitom jsme měli bydlet zhruba dvě stě metrů od pláže. Mysleli jsme, že třeba časem najdeme nějakou tu zkratku, bohužel však skutečně nejbližší cesta na pláž byla rychlou chůzí zhruba patnáct minut. Navíc přes hlavní silnici s plným provozem. Naše představy o tom, že si děti samy zajdou k moři, kdykoliv se jim zachce, se tak rozplynuly.

Vybavení bytu: Prostě hrůza

Zdroj: 123RF.COM

Už na schodech domu nám bylo jasné, že podle zchátralosti celé budovy nebude náš byt o nic lepší. Odřené vstupní dveře, do kterých šlo sotva zastrčit klíč nás v přesvědčení utvrdily. V bytě to vypadalo, jako by se tam několik let neuklízelo. Povlečeno sice bylo čistě, koberce však flekaté, na záchodě zašlá špína, postel prasklá. O třísky, které z ní vyčnívaly, jsme se během dovolené dokonce několikrát pořezali.

Žádný výhled na moře ani klidné noci

Naše bydlení sice mělo balkón, ten však měl směřovat k moři. Pravda byla taková, že jsme z něho viděli do dvora obklopeného paneláky, takže posedět s pivem po obědě znamenalo sledovat třicet dalších lidí, jak dělají to samé. Místo výhledu na moře nás čekalo jen zklamání.

Navíc dům vedle nás byl jakýsi noční klub, kde každý večer v deset hodin začalo karaoke a připití nadšenci do zavíračky ve čtyři ráno zpívali a tančili právě na onom dvorku pod naším balkonem. O klidné lokalitě se tedy rozhodně mluvit nedalo.

Snažili jsme se užít si dovolenou naplno

Už kvůli dětem jsme se snažili s manželem překousnout všechny problémy a užít si alespoň moře a válení se na pláži. Noční procházky a trhy koneckonců v ničem špatné nebyly. Po příjezdu do České republiky jsme celou věc řešili s cestovní kanceláří. Vrátili nám sice 50% z ceny pobytu, to nás však nepřesvědčilo k dalšímu zájezdu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články