Květa: Myslím, že mě podvádí, jak o tom s ním mluvit? 

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
nevera 1
nevera 1

S manželem jsme se vzali zhruba před třemi lety. Vždy jsem ho milovala a stále miluji. Někdy mám ale pocit, jako by mi něco tajil. Poslední dobou se obávám toho, jestli si za mě nenašel nějakou náhradu. Nevím ale, jak se ho na to zeptat. 

Moje podezření trvá zhruba tři měsíce. Manžel se zkrátka změnil v mnoha ohledech a já mám strach se ho zeptat, co za tím stojí. Na některé věci se samozřejmě ptám oklikou. Proč chodí tak pozdě z práce, kam zmizely peníze z účtu,… Ale on vždy odpoví vyhýbavě. 

Chodí pozdě z práce a nemá na mě téměř vůbec čas. Dětem se ale věnuje, jak jen může 

Ráno vstává každý den jako první, aby připravil dětem snídani do školy. Ne každá žena má v tomhle ohledu doma tak skvělého muže, přesto mi však přijde, že to dělá poslední dobou s jakousi důležitostí. Skoro, jako by mi chtěl říct, že se o děti dokáže postarat i beze mě. Možná si to jenom nalhávám. Říkala jsem mu mnohokrát, že nemusí vstávat taky brzy, že se o děti postarám. On ale jen zabručel a ráno vstal opět první. Navíc je vozí do školy i ze školy, a když večer přijde pozdě domů, neexistuje, aby si s nimi nešel zahrát nějakou hru. 

Zdroj: 123RF.COM

Zato na mě má času poměrně málo. Ráno se jen pozdravíme v kuchyni, z práce se neozve, a když mu volám, tvrdí, že má zrovna jednání. Dřív se vracel domů kolem páté hodiny odpoledne. Teď chodí až kolem deváté večer. Tvrdí, že má na práci jakýsi důležitý projekt. 

Už delší dobu spolu nespíme. Prý nemá náladu 

Když se k němu v noci přitulím a jen naznačím, že bych chtěla něco víc, zavrčí, že je unavený. Mně sice milování nijak extrémně nechybí, ale dříve jsme spolu spali poměrně často a ta náhlá změna mi nejde na rozum. Nedokážu si ji vysvětlit jinak, než že má někde nějakou milenku. 

Nevěru bych odpustila, ale bojím se, že si zkrátka našel jinou 

Kdykoli mu někdo volá, bere si telefony do vedlejší místnosti. Na otázku, kdo to byl, odpovídá vždy jménem některého z kolegů z práce. Dříve se mnou ale mluvil o všem a neměl problém vzít telefon v mojí přítomnosti. Přemýšlím, jak se ho zeptat, abych neranila jeho city a nepřišla o něj. Kdyby šlo o nevěru, určitě bych mu odpustila. Spíš mám ale pocit, že si našel milenku, kterou má mnohem raději než mě. A nejde tak o úlet na jednu noc. Pokud by se to prokázalo, možná by mě i děti opustil. Nevím, jak mám jednat… 

Autor: Šárka Cvrkalová 


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články