Květa (41): Manžel odkázal všechny peníze svým dětem. Své úspory už neuvidím

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 1
zena 1

Tomáše jsem poznala jako rozvedeného čtyřicátníka. Měl děti, které velmi miloval. Se bývalou ženou se snažil nevídat, ale s dětmi trávil hodně času. Dokázaly pochopit, že si otec našel novou ženu a říkaly mi teto. Vlastní děti nemám, takže jsem si na ně docela přivykla.

Bohužel se po třech letech soužití ukázalo, že má Tomáš rakovinu v pokročilém stádiu. Doktoři mu předpověděli maximálně rok života a ani toho se nakonec nedožil. Snažil se fungovat naplno, věnovat se mně i dětem, dělat všechno, jako by byl každý jeho den tím posledním v životě.

Milovala jsem ho a bylo pro mě těžké se s jeho smrtí smířit

Zdroj: 123RF.COM

Byl pro mě vším. Obdivovala jsem jeho lásku k dětem, to, jak bere nemoc pozitivně, jak se snaží ukončit život důstojně. Poslední týdny, kdy ležel v nemocnici, jsem po nocích celé proplakala. Bylo hrozné jen čekat na to, až to všechno skončí. S dětmi se poslední měsíc nechtěl vídat. Prý aby neviděly, jak zle na tom je. Zemřel ve věku čtyřiceti devíti let. Připadala jsem si, jako by s jeho životem skončil i ten můj. To jsem ale ještě netušila, jaký mě čeká šok.

Všechny své peníze odkázal dětem

O peníze mi nikdy nešlo. Měli jsme s Tomášem společný účet napsaný na jeho jméno. Věřila jsem mu, nikdy jsem neměla důvod zakládat si účet vlastní. Oba jsme byli poměrně vážení podnikatelé a poměrně dost peněz jsme tak měli na kontě uložených. Když mi pár dní po jeho smrti přestala fungovat karta, zašla jsem do banky. Bylo mi řečeno, že karta není spojena s účtem, o kterém tvrdím, že je můj. Navíc prý vůbec nesouhlasí majitel a číslo konta, které jsem poskytla.

Začala jsem se zajímat o to, kdo je tedy podle banky majitelem účtu. Nechtěli mi nic říci, ale po pár pochůzkách po úřadech jsem zjistila, že se po smrti Tomáše automaticky staly vlastníky účtu jeho děti a všechny karty byly zablokovány do doby jejich plnoletosti, kdy dostanou ke kontu přístup ony.

Stejně tak veškerý Tomášův majetek – chata i auto – připadl dětem. Jediné, co mi vlastně zůstalo, byl dům, do kterého se ke mně přistěhoval a pár stovek v peněžence.

Netuším, co jsem mu provedla

Že odkázal svůj majetek dětem bych pochopila. Na kontě ovšem byly i mé miliony. V podstatě mám teď pocit, že se mnou ty roky byl jenom proto, aby mohl dětem zajistit skvělou budoucnost. Okradl mě, jenomže po právní stránce je vše v pořádku. Čert vezmi peníze, jsem zklamaná z toho, že jsem mu naletěla. Stále se nemohu smířit s jeho smrtí a vůbec nevím, co si o celé situaci myslet.

Autor: Redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články