Klára (45): Sousedka mi řekla, jak ušetřit několik tisíc za rok. Já vám vše teď prozradím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena uspory
Zena uspory

Klára se snaží šetřit, kde se dá. Bydlí se třemi dětmi a manželem v rodinném domě, výdaje mají poměrně velké a příjmy jim sotva stačí na to, aby jednou za čas koupili dětem nějaký ten dárek. Když se dozvěděla, že by mohla výrazně ušetřit za plyn i elektřinu, se zájmem se zaposlouchala do vyprávění své sousedky.

„Moje sousedka Jaruška je ve vesnici známá tím, že šetří, kde se dá. Vždycky přijde s něčím novým a výhodným. Štěstí je, že se ráda o informace podělí,“ vysvětluje Klára.

„Nedávno jsme ji pozvali na kávu a stěžovali jsme si, že nám zbylo z výplaty sotva pár tisíc. Přišla řeč na to, kolik platíme za elektřinu, a ona se zděsila, proč ještě nevíme o Gazele.“

Ušetříme každý rok

„Nikdy předtím jsem o společnosti Gazela Energy neslyšela. Když nám ale Jaruška začala vyprávět o tom, jak funguje, velmi mě to zaujalo. Sousedka nám totiž vítězoslavně sdělila, že ušetřila za elektřinu přes 2 000 korun za jediný rok.

Klára s manželem si ještě ten večer sedli k počítači a vyhledali si internetové stránky Gazela Energy.

„Společnost je čistě internetová. S jednoduchou aplikací jsme si spočítali, kolik bychom ušetřili za elektřinu, a vyšla nám částka blížící se dvěma tisícům,“ říká Klára.

„Ještě víc nás ale potěšilo, kolik ušetříme za plyn. V domě máme dva plynové sporáky, jeden využívám já při vaření pro rodinu, druhý má ve své kuchyni syn s přítelkyní, která tu občas přespí,“ dodává.

Zdroj: 123RF.COM

Na stránkách jsme se dočetli, že průměrná roční úspora plynu je 3 245 Kč a 2 822 Kč za elektřinu. A velice nás překvapilo, když se částka, kterou nám vyhodila aplikace Gazela Energy, číslu až neskutečně přiblížila.“

Hned druhý den se Klára s manželem rozhodli, že od svého stávajícího dodavatele přestoupí ihned, jakmile to bude možné.
„Naštěstí nám zrovna měla během dvou měsíců končit smlouva, nečekali jsme tak dlouho,“ dodává.

Můžeme kdykoli odejít, proč bychom to ale dělali

I když rodina musela ještě dva měsíce zůstat u svého původního dodavatele, aby neplatila poplatky za předčasné ukončení smlouvy, nakonec se dočkala. S Gazelou navíc ví, že se taková situace nebude opakovat.

„Bylo nám garantováno, že můžeme od smlouvy kdykoli odstoupit každý měsíc, aniž bychom cokoli platili. Navíc nám v e-mailu vysvětlili, že jelikož nemá Gazela žádné pobočky, nepotřebuje platit jejich provoz, a tudíž jsou ceny opravdu bezkonkurenční na českém trhu.“

Nejvíc ale Kláru překvapilo to, že když se snažila zjistit, kam by měla dorazit podepsat smlouvu, dostalo se jí odpovědi, že se dá všechno vyřešit online.

„Podepsala jsem všechno přes mobilní aplikaci. V té navíc vidím pravidelně i vyúčtování za každé období, a mohu si tak kontrolovat, kolik jsem skutečně ušetřila. Dříve jsem s internetem kamarád moc nebyla, ale teď vidím, jak praktické to pro některé věci může být,“ dodává.

Je to už zhruba půl roku, co Klára s rodinou využívají služeb Gazela Energy. Jsou spokojení a pravidelně se scházejí s Jaruškou, aby spolu vedli sázky o tom, která z rodin ušetří na energiích více.

Komerční sdělení
Autor: redakce


Související články