Klára (43): K Vánocům mám jediné přání, když ho slyšel můj přítel, chtěl se ihned rozejít

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 40 4
zena 40 4

Klára žije s Ivanem už tři roky. Dlouho uvažuje o tom, že by se svým přítelem ráda založila rodinu. Jenomže to vypadá, že on je velmi ambiciózní a zajímá ho především pracovní růst. Na dítě prý dlouho nebyl připravený. Letos před Vánoci se Klára rozhodla, že je už nejvyšší čas, a sdělila Ivanovi, že by si přála otěhotnět.

Jenomže její přítel reagoval zcela jinak, než si představovala. Když mu Klára řekla, že si letos přeje k Vánocům jediné, naštval se a několik dní s ní nemluvil. Později jí odpověděl, že jestli chce dítě, měla by si najít někoho jiného.

Bylo náročné se usmířit. Klára ale Ivana miluje

Několik dní Klára proplakala a pak se Ivanovi omluvila. „Dítě chci víc než cokoli na světě. Jenomže s Ivanem jsem šťastná a nedovedu si představit, že bych někdy byla s někým jiným,“ tvrdí nešťastná žena, která se pomocí článku rozhodla svěřit své pocity světu. Jakmile Klára upustila od dítěte, Ivan se okamžitě začal chovat jako dřív. Z práce chodil šťastný, po večerech s Klárou sledoval romantické filmy, dokonce prý jednou donesl květinu.

Zdroj: 123RF.COM

Klára dělá, že se nic neděje. V hloubi duše ale přemýšlí nad tím, co je pro ni důležitější. Ať už bude mít letos pod stromečkem jakýkoli dárek, pravděpodobně to nesplní její očekávání.

Zdroj: 123RF.COM

Je těžké se rozhodnout. Brzy bude pozdě

„Uvědomuji si, že je mi čtyřicet tři let a brzy už dítě opravdu nebudu moci mít. Ivan je svým způsobem sobec se spoustou chyb, ale kdo je bezchybný? Chci s ním zůstat. Zároveň ale toužím po tom, aby tu po mně něco zůstalo. Chci vychovat nového člověka, který bude na mě i na svého otce hrdý,“ sní Klára.

Jenomže je jedno, zda zkouší prosby, přání, psychický nátlak nebo výhružky, že od Ivana odejde. On zkrátka dítě nechce. Jakmile o něm slyší, vyhrožuje rozchodem. „Přitom jsem si jistá, že mě opustit nechce. Vařím mu, peru, uklízím. Je mu se mnou dobře.

Začínám mít pocit, že mě jenom využívá. Že by mi opravdu bylo lépe s někým jiným. Jenomže než bych se s někým sblížila natolik, abych s ním chtěla otěhotnět, byla bych dávno ve věku, kdy už by to nešlo. A nevím, zda Ivana dokážu opustit. Jistě ale vím, že letošní Vánoce nebudou nijak šťastné.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články