Klára (42): Změnila jsem si účes a najednou se za mnou otáčejí mladí muži

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 29
zena 29

Člověk se někdy podceňuje, neuvědomuje si své kvality a nedokáže využít zbraně, které od přírody má k tomu, aby přitáhl pozornost. I malá změna pak postačí k tomu, aby se nám změnil celý život. Své o tom ví kuchařka Klára, která o sobě donedávna neměla vysoké mínění.

Klára žije sama a ještě před měsícem si myslela, že to tak i zůstane. Teď už ale ví, že zdravé sebevědomí člověku může pomoci najít v životě to, po čem touží.

Nechtěla jsem být namyšlená a dělat ze sebe něco, co nejsem

Zdroj: 123RF.COM

„Vždycky jsem se věnovala spíš práci a nikdy jsem moc neřešila vztahy. Myslela jsem, že až se najde ten pravý, zkrátka to poznám. Jenomže roky plynuly a já byla stále ta stejná kuchařka ze školní jídelny, která se vrací domů jenom za svojí kočkou. Začala jsem si na to zvykat.

Kamarádky mi sice radily, ať se trochu namaluji a vyrazím do společnosti, jenomže já měla zkrátka nízké sebevědomí a pocit, že i když na sebe napatlám tunu make-upu, budu stále stejná ošklivka. Říkala jsem si, že ze sebe nebudu dělat něco, co nejsem.“

Změnil to až poukaz k narozeninám

Klára striktně odmítala jakékoli líčení. Kamarádky se proto dohodly, že jí dají k narozeninám takový dárek, který zkrátka nebude moci odmítnout.

„Vzaly mě nakupovat a pomohly mi vybrat nové oblečení. Když mi navíc daly poukaz ke kadeřníkovi, nejdřív jsem protestovala, nakonec jsem ale uposlechla jejich rady. Dárky se přece neodmítají.“

Klára si nechala udělat nový účes a v oblečení, které jí kamarádky vybraly, vyrazila druhý den do práce. A setkala se s úspěchem nejen u kolegyň kuchařek.

Otáčejí se za mnou lidé na ulici a já si připadám dobře

Zdroj: 123RF.COM

„V práci jsem si svůj nový vzhled příliš neužila. Jako kuchařka musím nosit speciální čepici a zástěru. I tak mě ale potěšila slova chvály, která se ke mně donesla při mém příchodu. Co mi ale udělalo daleko větší radost byly reakce neznámých lidí na ulici. A to především mladých chlapů. Téměř každý, kterého jsem míjela, se za mnou otočil, nebo se na mě usmál.

Je možné, že si to jenom namlouvám. I to je ale dobré znamení, protože mi rozhodně změna vzhledu zvýšila sebevědomí. Možná jsem připravená někdy zajít s kamarádkami do baru a porozhlédnout se po někom, kdo by o mě měl zájem. Jsem jim za narozeninový dárek tolik vděčná.“

Klára, Plzeň
Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články