Klára (42): Manžel mi neřekl, že před svatbou žil s naší sousedkou. Chci se odstěhovat z domu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 16
zena 16

Radek nikdy neměl naši sousedku rád. O dva roky starší žena se s ním neustále hádala kvůli maličkostem. Vytýkala mu špatně zaparkované auto, našlapáno v chodbě, dokonce i noční hluk, který rozhodně nešel od nás z bytu. A kdykoli jsem se pokoušela zasáhnout, přehlížela mě a dál se bavila jenom s ním. Začala jsem se proto zajímat, v čem ta nenávist mezi nimi tkví.

Než jsme se vzali, vlastně jsme spolu nikdy nebydleli. Radek často přespával u mě v bytě, občas jsem přespala já u něho, věci jsme měli rozházené po skříních a ani jeden z nás nevěděl, zda vlastně žijeme v mém, nebo v jeho bytě. Měsíc před svatbou jsem se nastěhovala k němu.

Brzy po svatbě jsem pochopila, že ho sousedka opravdu nemá ráda

Zdroj: 123RF.COM

Neustále na něho křičela a něco mu vyčítala. Ptala jsem se, co se stalo, ale on tvrdil, že je to prostě praštěná ženská, která si na něho zasedla. Několikrát jsem k ní dokonce chtěla zajít a promluvit s ní o samotě, jenomže mi nikdy neotevřela, ačkoli jsem dobře věděla, že je doma. A já nechtěla být stíhačka a vyzvídat od lidí v domě, co si ti dva vlastně udělali.

Manžel se mi nakonec přiznal. Prý spolu dřív žili

Chtěla jsem znát skutečnou pravdu. Bylo mi divné, že by si sousedka na manžela tak moc zasedla. On navíc obvykle věci příliš neřeší, ale této ženě oplácel stejnou mincí a myslela jsem, že to možná on spory začal. Nakonec jsem ale zjistila, že je to celé jinak.

Řekl mi, že s ním naše sousedka prý dříve žila. Byli spolu asi tři měsíce, než si našla jiného a přestěhovala se s ním do bytu naproti, který byl právě volný. Jenomže ten od ní po čase odešel. Ona z neznámého důvodu ke všem bývalým chová takové zlostné pocity.

Chci se odstěhovat. Hledáme si nový byt

Zdroj: 123RF.COM

Manžel mi to prý neřekl proto, že se bál, jak budu reagovat. Ona spala v naší posteli, jedla našimi příbory, byla doma tam, kde jsem teď doma já. Je mi to nepříjemné. Navíc její chování je už k nevydržení. Rozhodla jsem se, že se odstěhujeme, a manžel souhlasil. Hledáme si teď nový byt, jsem na něho ale naštvaná.

Kdyby mi o celé záležitosti řekl dřív, mohli jsme se nastěhovat ke mně a já nemusela byt opustit. Teď je ale zabraný, a musíme proto složitě hledat něco nového.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články