Klára (41): Viděla jsem ve městě manžela s mou matkou. Schůzku mi zatajil. Po měsíci jsem zjistila proč

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 5
zena 5

Můj manžel nikdy příliš nevycházel s mojí matkou. Neustále měl problém, že se nám plete do výchovy dětí, do všeho mluví a dává rady, o které nikdo nestojí. Přesto jednou za čas její návštěvu přetrpěl a tvářil se mile, aby udělal dojem. Že ho s matkou potkám na ulici, bych rozhodně nečekala.

Byla to vlastně náhoda. Muž měl mít volno a nás v práci poslali domů kvůli nefunkční elektřině v budově. Po cestě domů jsem je viděla, jak sedí na lavičce na autobusové zastávce a o něčem si povídají.

Tvrdili mi, že vybírali oblečení

Matka prý měla cestu kolem, a tak se rozhodla zajít do místního oblíbeného obchodu s oblečením. Prý se jí nechtělo po nákupech chodit samotné, proto poprosila mého muže, aby jí pomohl s taškami. Mě nechtěla otravovat, jelikož jsem měla být v práci. Zajímavé mi ale přišlo, že žádné tašky nemá. Ona i můj muž začali okamžitě tvrdit, že ceny byly příliš vysoké, a tak si nic nevybrala.

Když jsem ji pozvala k nám domů, protestovala, že jí za chvíli jede autobus a že se staví jindy. Počkali jsme tedy s manželem na její spoj a pak se společně vydali domů. Ještě jsem se ho zeptala na pár věcí, ale on se vyhýbal odpovědím. Nedokázala jsem pochopit, proč se tak najednou s mojí matkou začal bavit a proč já o její návštěvě města neměla tušení.

Měsíc jsem se trápila hloupými myšlenkami. Pak se ukázala pravda

Zdroj: 123RF.COM

Dlouho jsem si lámala hlavu nad tím, jak to ten den doopravdy bylo. Můj muž se k tématu nechtěl vracet a moje otázky zamlouval. Začala jsem mít pocit, že mi tají něco velkého. Myslela jsem, že se třeba něco stalo s tátou a moje matka nechtěla, abych to věděla. Nevím, proč vždycky musím myslet na nejhorší. Nakonec se ukázalo, že šlo skutečně o tajemství, ale o velmi příjemné.

Přišla jsem odpoledne z práce domů a po otevření dveří mě čekal zpívající sbor v čele s mým mužem a matkou. Otec stál v pozadí, ale snažil se zpívat z plných plic. Přijela dokonce i moje starší sestra, která mi donesla dort se zapálenými svíčkami a nenechala mě nic říct, dokud jsem je nesfoukla.

Celé to setkání bylo o plánování mých narozenin. Dozvěděla jsem se, že nebylo jediné. Můj muž se s matkou scházel pravidelně v kavárně a společně domlouvali všechny podrobnosti: koho pozvat, jaký dost mi upéct, co mi koupit… Dojali mě až k slzám a já se mohu jenom tlouct do hlavy nad tím, jak jsem je podezírala, že na mě kují nějaké nekalosti.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články