Klára (37): Viděla jsem ve městě manžela s mou matkou. Schůzku mi zatajil. Po měsíci jsem zjistila proč

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
manzel s matkou
manzel s matkou

Můj muž neměl s mými rodiči nikdy problém. Rozhodně ale jejich přítomnost nevyhledává. A především ne přítomnost mojí matky – jeho tchyně – která nám podle jeho slov neustále mluví do života. Proto jsem byla dost zaskočená, když jsem je zahlédla ve městě společně.

Byl to jen letmý pohled. Jela jsem do práce až na desátou, můj manžel měl být dávno v práci. Matka tou dobou vůbec neměla být ve městě. Jela jsem později a šéf je docela prudký člověk, proto jsem se nechtěla zdržovat. Rozhodla jsem se zeptat se na jejich schůzku později.

Oba zapírali. Uvěřila jsem, že jsem se jen spletla

Manžel mi řekl, že jsem se nejspíš přehlédla, protože on byl od osmi dávno v práci. Navíc prý neví, proč by s mojí matkou měl chodit po městě, když nám stihne vyčíst vše špatné během pravidelných návštěv. Kázání navíc prý nepotřebuje. Zasmála jsem se, ale pro jistotu si informaci u mámy ověřila.

Zdroj: 123RF.COM

Ta mi zase řekla, že byla doma s otcem, dívali se spolu prý na seriály. Dala mi ho dokonce k telefonu, aby mi informaci potvrdil. Veškeré podezření tím pádem opadlo a já uvěřila, že bych měla zajít k očnímu a možná o něco déle v noci spát.

O týden později jsem všechno pochopila

Když jsem ten den přišla domů, málem jsem dostala infarkt. Byl večer, očekávala jsem tmu. Místo toho mě do očí udeřilo milion světel a světýlek z barevných řetězů rozvěšených ve vstupní chodbě. Ta vedla až do obýváku, kde stál na stole obrovský dort s rozzářenými svícemi a vedle stolu stál můj muž a matka s otcem. Začali zpívat narozeninovou písničku a já se rozplakala.

Zdroj: 123RF.COM

Myslela jsem si totiž celý den, že na mě zapomněli, protože mi ani jeden z nich nenapsal nebo nezavolal. Ale nečekala jsem, že se na mě tolik připravili a dali si práci s tajným překvapením. Manžel mi objasnil, že s tchyní vybíral v papírnictví barevné balonky a dekorace a můj otec o všem dobře věděl, proto je tak hezky kryl.

Od té doby vím, že ne všechno je takové, jaké se na první pohled zdá. Měla bych si dávat větší pozor, kým a jak se nechám nachytat. Na druhou stranu, pokud bych byla více podezřívavá, pravděpodobně bych si jenom zkazila narozeninovou oslavu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články