Klára (32): Netradiční prosba zoufalé kamarádky nám zničila manželství

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
zena 23
zena 23

Moje kamarádka Romana se několik let snažila s přítelem o miminko. Bohužel neúspěšně. Podstoupili i umělé oplodnění, ale ani jednou se to nepovedlo. Neustále se opakující marné pokusy je nakonec stály vztah, přítel Romanu opustil. I když zůstala sama, touha po dítěti ji neopustila. Proto přišla s velmi netradiční prosbou.

Během těch let, kdy se Romana snažila otěhotnět, jsem jí jakožto nejlepší kamarádka už od základní školy byla oporou. Mohla ke mně kdykoli přijít, klidně ve dne i v noci, postěžovat si, vybrečet se a zkrátka si ulevit. Hodně se mi svěřovala, prožívala jsem její neštěstí společně s ní. Přišlo mi v pořádku být tu pro ni, vždyť jsme byly kamarádky už tolik let!

Romana si naše pevné přátelství vyložila tak, že mě může požádat i o tak důvěrnou věc, se kterou přišla před pár měsíci. Mně i manželovi navrhla, že bych jí miminko mohla odnosit já. Představovala si to tak, že vezmou její vajíčko, které by můj manžel oplodnil, a vloží ho do mě. Já poté odnosím její dítě, které jí po porodu nechám.

Musela jsem tu informaci vstřebat

Zdroj: 123RF.COM

Ani já, ani manžel jsme tu zprávu nemohli vstřebat. Romana odešla s tím, že si máme nechat čas na rozmyšlenou a asi doufala, že se rozhodneme to pro ni udělat. Mě ale pouhá představa děsila. Vůbec jsem si nedokázala představit, že nosím dítě někoho jiného. Nebyla bych těhotná poprvé a moc dobře vím, jak se těhotná žena cítí, jak s ní cloumají pocity a že je jako na hormonální houpačce. Okamžitě jsem proto nápad své kamarádky zavrhla a byla jsem přesvědčená, že manžel bude stát za mnou.

Spletla jsem se.

Tlačili mě do toho oba

Zdroj: 123RF.COM

Zatímco já byla razantně proti, manžel nad tím uvažoval a po pár dnech dokonce přišel s tím, že by to pro mou kamarádku klidně udělal. Byla jsem v šoku! On by byl skutečně ochotný toto podstoupit? Můj názor se ale nezměnil, nechtěla jsem do toho jít.

To jsem ještě nevěděla, že se ti dva proti mně spolčí. Když do mě kvůli tomu nehučela kamarádka, hučel do mě manžel. Oba dva mě přesvědčovali, že na tom přece nic není a že bych to pro svou dlouholetou kamarádku udělat měla. Mně z toho bylo zle, cítila jsem se strašně sama, sama proti nim dvěma. Manžel se kvůli Romaně se mnou dokonce i několikrát dost ošklivě pohádal.

Kamarádka nám zničila manželství

Romana stále usilovala o to, abych jejímu přání vyhověla. Jednou jsem ji dokonce našla u nás doma, kde brečela manželovi na rameni a prosila ho, že jsme její poslední možnost. A manžel? Ten stál za ní! Odmítla jsem a oba dva se na mě naštvali, nadávali mi a nazývali mě sobeckou. A na mě toho bylo moc. Sbalila jsem dceru a odjela k rodičům, kde jsem zůstala další tři měsíce. Během těch jsem si uvědomila, jak moc mě manžel zklamal. Podala jsem žádost o rozvod. Nebýt sobecké kamarádky byla bych teď šťastná, ne rozvedená.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články