Katka: Zamilovala jsem se do popeláře. Rodiče se s tím nedovedou smířit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
laska popelar
laska popelar

Předsudky mi vždy byly proti srsti. Bohužel ale názor na některé lidi si uděláme jenom podle toho, jakou práci mají. Je mi líto, že hodně mých přátel si myslí, že dělám chybu jenom proto, že chodím s obyčejným popelářem. Mám se s ním totiž líp, než s kdejakým nafoukaným manažerem.

Viktora jsem poznala v baru. Přisedl si ke mně, protože jsme byli v malém podniku sami. Na vesnici to tak bývá a není nic neobvyklého na tom, že se spolu zapovídají i docela neznámí lidé. Jsem poměrně velký extrovert a tak jsme si hned padli do oka a vyměnili si telefonní čísla. V baru jsme se pak potkávali docela často a po půl roce nebylo žádným tajemstvím, že spolu chodíme.

Rodičům se Viktor nelíbil

Zdroj: 123RF.COM

Viktor bydlel sám a tak mi brzy navrhl, jestli se nechci přistěhovat. Souhlasila jsem. Rodiče mě ale začali přemlouvat, abych si to rozmyslela. S mým vztahem se nedokázali smířit a to především proto, čím se Viktor živí. „Vždyť je to obyčejný popelář,“ znělo na mě ze všech stran. Všem připadala jeho práce jako špinavá a mysleli si o něm, bůh ví co. Je sice pravda, že u této práce Viktor skončil proto, že nedokončil ani střední školu. Naučil se ale pracovat rukama a do vztahu se rozhodně nejedná o špatnou partii.

Je pracovitý, silný a cítím se s ním v bezpečí

Viktor o sobě tvrdí, že je šéfův miláček. Znamená to, že často za svou práci dostává příplatky, protože odvede mnohem víc práce, než ostatní chlapi. Práce ho baví za každého počasí. Navíc má díky tomu postavu jak z posilovny a já si tak po jeho boku připadám jako skutečně křehká dívka.

Domácnost máme vybavenou moderním nábytkem i elektronikou. Viktor si za pět let svojí práce dokázal našetřit neuvěřitelné peníze. Stará se o mě, jak nejlépe dovede a já jsem s ním šťastná. Kamarádi ani rodiče to nedokážou pochopit a neustále ho ponižují. Přitom mi vždycky doma do hlavy vtloukali, abych si našla někoho, kdo se o mě postará. Navíc jim nedochází, že tu práci někdo dělat musí. Není to podřadná práce. Uklízečka nebo popelář jsou podle mě stejně významné pozice, jako manažer ve firmě.

Jsem rozmrzelá z toho, že lidé často obdivují inženýry, kterým jde jen o peníze, zatímco pracovníky, kteří dělají něco pro blaho nás všech, odsuzují. Bohužel předsudky v naší společnosti byly, jsou a budou. A můj vztah na tom nic nezmění. S Viktorem jsem ale šťastná a kvůli hloupým pomluvám se s ním nikdy nerozejdu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články