Katka (42): Bývalý manžel mi neustále křičí pod oknem, abych se k němu vrátila. Sousedům jsem pro smích

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
ticho
ticho

Libora jsem si nikdy neměla brát. Jenomže láska bývá slepá a on mě tehdy okouzlil natolik, že jsem nevnímala žádnou z negativních stránek. Nebyl jako ostatní muži jeho věku, jeho dětinskost na mě zapůsobila. Zvláštním smyslem pro humor a poněkud neohrabanou snahou mě získat nakonec zvítězil nad ostatními ctiteli a začali jsme spolu chodit.

Už po pár měsících společného bydlení mi došlo, že není tak dokonalý, když ho vídám denně, jako když mě jednou za čas pozve na večeři nebo do kina. Jenomže jsem si tehdy říkala, že pro jeho roztomilost mu odpustím cokoli. Nepořádek, občasný pozdní příchod v opilosti, dokonce i kamarády, kteří u nás často přespávali, a on jim dával přednost přede mnou. Stále převažovali dny, kdy se mi věnoval a kdy bylo vše zalité sluncem.

Požádal mě o ruku. Měla jsem víc přemýšlet

Zdroj: 123RF.COM

Když mi položil osudovou otázku, bezmyšlenkovitě jsem řekla ano, aniž bych věděla, do čeho po sotva tři čtvrtě roce vztahu jdu. Vzali jsme se během půl roku, myslela jsem, že ho možná tak trochu změním, až budu jeho ženou. Opak se stal pravdou. Začal být k nevydržení.

Kamarádi u nás přespávali téměř denně. Když jsem protestovala, chodil spát on k nim. Skoro jsme se nevídali, byl buď v práci, nebo v hospodě. Pokud jsem se zmínila, že je to problém, pohádali jsme se a on pak chodil domů opilí a křičel na mě. Začala jsem se bát, že by mohlo dojít i na domácí násilí a požádala o rozvod.

Zdroj: 123RF.COM

Snaží se rozvod ukončit. Jde na to ale špatnou cestou

Rozvodové řízení se blíží konci, on se ale stále nesmířil s tím, že o mě přišel. Mám byt v prvním patře a každý večer musím z okna křičet na opilého exmanžela, který na ulici mává flaškou, prosí mě, abych se k němu vrátila, někdy dokonce vyhrožuje, že pokud to neudělám, budu litovat.

Nejednou jsem viděla sousedy z vedlejších bytů, jak se v mojí přítomnosti jeden na druhého pošklebují a naznačují, že já jsem ten chudák, kterého každou noc otravuje zhrzený milenec. Já i několik lidí z domu jsme několikrát na Libora volali policii. Skončil vždy jen na záchytce a za dva dny byl pod oknem znovu. Vůbec nevím, co dělat, přemýšlím o odstěhování se někam daleko.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články