Katka (41): Přemýšlím, že se manželovi podívám do telefonu. Mám pocit, že si našel jinou ženu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
54837768 s
54837768 s

Můj manžel Karel svůj mobil nikdy neschovával. V posledních týdnech si ho ale začal brát s sebou i do koupelny, když jde s odpadem. Překvapil mě hlavně před několika dny, kdy vyrážel ve spěchu do práce. Mobilní telefon si zapomněl doma, ale já jsem si toho ani nevšimla. Za pár minut byl zpátky, celý zadýchaný se slovy, že doma nechal mobil.

V tu chvíli mě poprvé napadlo, že přede mnou něco skrývá. Čím více se na to soustředím, tím horší začínám mít pocit. Na mobilu tráví spoustu času a já vlastně ani nevím, s kým si dopisuje.

Důvěra je v našem vztahu na prvním místě

Jsme s Karlem už patnáct let a za celou dobu mě ani jednou nepodvedl. Ve vztahu nám panovala vzájemná důvěra, a proto nebyl důvod se mu dívat do telefonu. Nechával ho vždy ležet, kde ho napadlo se zapnutým zvoněním. Teď je jeho mobil neustále v tichém režimu, otočený displejem dolů a nosí ho s sebou snad všude. Nikdy jsem u něj jiné podezřelé chování nezaznamenala, tak si nejsem jistá, jestli by mě mohl skutečně podvádět. Začala jsem dokonce pozorovat čas, kdy se vrací z práce a vždy byl doma přesně. Beze mě skoro nikam nechodil a bylo by tak téměř nemožné, aby měl někoho bokem.

Zdroj: 123RF.COM

Napadlo mě, že si s někým jen dopisuje pro zábavu

Když jsem se se svým trápením svěřila staré známé, ujistila mě, že se nemám čeho bát. Říkala, že její muž měl v našem věku stejně zapálená kopýtka a potřeboval si povídat i s někým jiným. Sdělila mi, že mu bohatě stačilo dopisovat si s jinou ženou a fyzicky jí nikdy nepodvedl. Ona mě touto informací chtěla uklidnit, ale já akorát víc znejistěla.

Ranilo by mě totiž, i kdyby si s jinou ženou jen dopisoval. Sami jsme si romantické ani intimní zprávy nikdy nepsali, protože tvrdil, že mu to přijde zvláštní. Pokud bych takové emaily nebo zprávy našla v jeho telefonu, byl by to pro mě důvod k okamžitému rozvodu. Přeji si manžela, který mi bude stoprocentně oddaný, stejně jako já jemu.

Ráda bych se přesvědčila, ale nemám jak

Moje svědomí mi říká, že jako čestná manželka, bych se měla zeptat férově. Můj muž by mi určitě svůj mobil rád ukázal, kdybych ho o to požádala. Čím déle však svého muže pozoruji, jak drží telefon v ruce a u toho se usmívá, mám chuť se podívat tajně. K tomu mi však nedává možnost, protože ho nosí všude s sebou. Jediná možnost, která mi zbývá, je podívat se, až bude spát. Pokud mě ale při podobném podrazu uvidí a já v jeho telefonu neuvidím nic, co by vypovídalo o nevěře, určitě ho zklamu a už mi nikdy nebude důvěřovat jako dřív.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články