Kateřina (41): Chci jeho tělu dopřát to nejlepší. Poradím vám trik, díky němuž bude šílet i váš manžel

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
zena 43 1
Zdroj: Shutterstock

Katka s Milanem jsou manželé středního věku, kteří si rádi užívají dobré jídlo i kvalitní milostný život. Ten se ale s jejich zálibou v jídle příliš neslučuje. Oba začali ve vyšším věku mírně přibírat, což se na jejich postelovém dobrodružství nemile podepisuje. Katka je naštěstí žena činu, proto si ví rady i v této situaci.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Chce to změnu

„Uvědomila jsem si, že ještě nejsme tak staří na to, abychom jen seděli u televize a cpali se brambůrkami,“ začíná své vyprávění Kateřina. „Když jsem se jednou takhle večer podívala na Milana a jeho rostoucí břicho, bylo mi jasné, že s tím musím něco dělat,“ konstatuje.

Chlapi jsou podle Katky příliš slabí na to, aby udělali ve svém životě razantní změnu, proto ji musí jejich ženy dělat za ně. „Chtěla jsem pro něj a jeho tělo to nejlepší,“ vysvětluje Katka.

Hned druhý den odešla z práce dřív, aby stihla připravit vše pro jejich romantickou večeři. Navařila a napekla a Milana překvapil po návratu domů prostřený stůl s hořícími svíčkami.

„Všechno, co jsem si na něj nachystala, se mu líbilo,“ usmívá se Katka a s mrknutím oka dodává, „a vše dělal dobrovolně.“

První vlaštovka jaro sice nedělá, ale…

„Milanovi se náš společný večer líbil a já byla ráda, že jsem se mohla věnovat jeho i svému tělu a připravit pro něj tu nejlepší stravu, která podpoří činnost a pomůže s hubnutím,“ vysvětluje Katka.

Začala si hledat a zkoušet zdravé, ale chutné recepty, které si Milan pochvaloval, aniž by tušil, co vlastně jí. Ingredience byly tajné.

„Kdyby věděl, že jí moučník z cukety a v jeho oblíbené svíčkové má špaldovou mouku,“ směje se na plné kolo Katka. „Vždy jsem mu musela nakukat, že jí tu svoji klasiku,“ popisuje svůj chytrý přístup.

Procházky nádavkem

Když už začala se zdravým jídlem, nalákala Milana i na trochu pohybu. Začali postupně. Krátké večerní vycházky nikoho nezabijí a oběma dodají sílu a energii.

„Kombinace zdravého jídla a pravidelného pohybu se brzy začala projevovat,“ vzpomíná Katka. „Oba jsme se cítili zdravější a plni síly. Také jsme měli pocit, jako bychom omládli,“ popisuje.

Katka lituje jen toho, že se do podobného přístupu k vlastním tělům nepustili už dříve. „Mohli jsme se cítit skvěle o několik let déle,“ vysvětluje.

„Ale alespoň mě hřeje pocit, že jsem pro naše těla něco udělala. Jen Milan se to nesmí dozvědět. Přece jen je to chlap a vědomí, že žije zdravě, by ho moc nenadchlo. Připadal by si jako metrosexuál,“ směje se Katka.

I přesto si i Milan všiml, že se mu zmenšilo břicho a cítí se lépe. Co se mu ale honí hlavou a čím si to vysvětluje, Katka neřeší. Hlavně že je jim lépe.

Autor: Kamila Mertlová

Související články